Cadoul special de Crăciun al Prințului George, Prințesei Charlotte și Prințului Louis a fost dezvăluit! Cei mici sunt darnici
Prințul George, Prințesa Charlotte și Prințul Louis, copiii Prințului și Prințesei de Wales, au donat articole esențiale pentru familiile nevoiașe din Marea Britanie, sprijinind aniversarea de 10 ani a organizației caritabile The Baby Bank în 2025.
Prințul George, Prințesa Charlotte și Prințul Louis au fost recunoscuți pentru sprijinul lor special acordat unui proiect cu ocazia aniversării a zece ani a organizației caritabile The Baby Bank. Această organizație ajută familiile nevoiașe oferindu-le produse esențiale pentru nou-născuți și copii până la adolescență.
Conform unui articol publicat de HELLO! Magazine, cei trei copii regali au donat articole de bază pentru a marca această aniversare importantă. The Baby Bank, care oferă ajutor în zonele Berkshire, Buckinghamshire și Hillingdon, le-a mulțumit lui George, în vârstă de 12 ani, Charlotte, de 10 ani, și Louis, de 7 ani, într-un mesaj special.
Într-o postare pe rețelele sociale, organizația a reflectat asupra succesului său de-a lungul anului 2025, incluzând un colaj de fotografii cu donațiile primite. Mesajul organizației a subliniat: „2025 a marcat aniversarea a 10 ani ai The Baby Bank. Suntem copleșiți de sprijinul constant al comunității noastre, precum și al școlilor, organizațiilor și afacerilor care s-au unit pentru a oferi donații colective.”
Postarea a continuat: „Acestea au inclus haine noi de iarnă de la Primark Bracknell, în urma unei strângeri de fonduri organizate de personal, donații de haine purtate de la școala St Edmund Campion, o serie de colecții din cadrul claselor pentru copii și bebeluși de la Hartbeeps Berkshire, frumoase haine pentru bebeluși Billie oferite de Lorraine Kelly Smith și Rosie Kelly Smith, precum și articole practice și esențiale alese de copiii Prințului și Prințesei de Wales.”
Organizația a adăugat: „Aceste articole ne-au ajutat să ajungem eficient la familii din întreaga regiune și să susținem mii de copii în acest an.”
Vizita din 2023 a familiei regale la The Baby Bank
Nu este pentru prima dată când copiii Prințului și Prințesei de Wales se implică în activitățile caritabile ale The Baby Bank. În noiembrie 2023, ei au vizitat centrul împreună cu mama lor, Kate. Lauren Hall, co-CEO al The Baby Bank, a declarat: „Este a doua oară când Prințesa de Wales ne vizitează anul acesta. Ea a venit, cred că a fost prin aprilie, înainte de asta... Și a menționat atunci că ar dori să se întoarcă și să aducă copiii.”
„Erau cu adevărat entuziasmați să ajute, ceea ce a fost minunat... Charlotte pare să aprecieze organizarea lucrurilor și era foarte dornică să pregătească pachete pentru copii de vârsta ei, precum și pentru cei mai mici. Era foarte entuziasmată să pregătească un mic pachet de haine pentru un bebeluș”, a explicat Lauren Hall. „Și Louis, evident, era foarte entuziasmat. De îndată ce a văzut jucăriile, a fost direct acolo, alegând toate animalele mari, ceea ce a fost destul de amuzant.”
Urmând exemplul părinților lor
Aceasta nu este prima dată când George, Charlotte și Louis se implică în activități de voluntariat, urmând exemplul părinților lor, Prințul William și Prințesa Kate. În 2022, cei trei, alături de colegii lor de la școala Lambrook din Windsor, au ajutat la livrarea de produse către o bancă alimentară locală, conform unei postări pe rețelele de socializare ale școlii.
Familia regală este cunoscută pentru implicarea sa în multiple inițiative caritabile. Pe lângă William și Kate, bunicul lor, Regele Charles, a fost, de asemenea, un susținător activ al diferitelor organizații caritabile, atât în Regatul Unit, cât și la nivel internațional.
Foto: Getty Images, Profimedia