Charlene de Monaco vorbește despre existența ei tristă din principat: "Am doar doi prieteni aici!"

Un interviu mai vechi cu Prințesa Charlene de Monaco a oferit o perspectivă tristă asupra vieții ei singuratice, după ce s-a dezvăluit că, mai nou, aceasta trăiește singură în Elveția.

charlene si albert de ziua nationala jpg

Săptămâna trecută, o serie de știri-bombă din presa franceză și germană au susținut că prințesa de 45 de ani nu mai locuiește în Monaco și își vede soțul, pe Prințul Albert, doar „cu programare” și la ocazii oficiale.

Mai mult, imediat după apariția acestor știri, prințesa și-a dezactivat conturile oficiale de socializare.

Cu mai bine de un deceniu în urmă, revista britanică Tatler a realizat un interviu exclusiv cu Charlene, în ajunul căsătoriei sale cu Prințul Albert.

La doar câteva săptămâni după ce revista a apărut la chioșcuri, se scria că sud-africanca ar fi încerca să fugă din principat de cel puțin trei ori după dezvăluirile că logodnicul ei avea trei copii născuți în afara căsătoriei. Ei bine, în acel interviu, Charlene a declarat pentru revista Tatler că are doar doi prieteni în Principatul de Monaco și că se străduiește să se conecteze cu localnicii.

„Oamenii pe care i-am cunoscut în Monaco nu au legătură cu mentalitatea sau cu umorul meu sud-african”, a spus ea. „Sunt doar doi oameni pe care îi consider prieteni aici. Dar, mai presus de toate, prietenii mei adevărați sunt familia mea. Mama și cei doi frați ei mei sunt singurii prieteni de care am nevoie și singurii oameni în care am încredere. Sunt foarte recunoscătoare că îi am.”

În cadrul acelui interviu, prințesa și-a dezvăluit admirația pentru conaționala sud-africană Charlize Theron, o actriță care seamănă izbitor cu Charlene.

„Chiar am crescut în același loc”, a spus soția lui Albert. „Charlize este atât de frumoasă și de elegantă. Este și actrița mea preferată. Admir cum și-a folosit talentul pentru a crește gradul de conștientizare pentru cauze caritabile din țara ei de origine.”

Se pare că sufletul lui Charlene a rămas în țara în care a copilărit, iar în Monaco nu s-a adaptat nici până în ziua de azi.

Foto: Getty Images, Profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Charles Harry si Meghan GETTY jpg
Regina Camilla în lacrimi povestind despre boala mamei sale   profimedia 1116690287 jpg
Ecaterina cea Mare a Rusiei profimedia 1115813114 jpg
Regina Rania, Șeica Moza bint Nasser și Onorabila Doamnă din Oman   Instagram jpg
Regele Mihai I al României în 1942, Foto AGERPRES jfif
Prințesa Sofia Prințul Carl Philip Prințesa Madeleine și soțul ei profimedia 1116578457 jpg
Andrew Mountbatten Windsor, GettyImages (3) jpg
Pauline Ducruet Foto Instagram (6) jpg
kate middleton regina elisabeta jpeg
Charlotte Diana jpg
Meghan Markle,  Summit Fortune Most Powerful Women 2025, 14 octombrie 2025, GettyImages (5) jpg
Prințesa Mette Marit și fiul ei, Marius Borg, condamnat la 4 ani de închisoare pentru viol   profimedia 1110444995 jpg
Macron și Prinții de Monaco colaj  jpg
Sultanul Bruneiului Hassanal Bolkiah   FOTO Instagram 5 jpg
Infanta Sofia și Regina Letizia profimedia jpg
Regele Felipe, Regina Letizia, Prințesa Leonor și Infanta Sofia au urmărit meciul Spania  Franța din Campionatul Mondial de Fotbal   profimedia 1116635048 jpg
Kate Middleton și Louis la Trooping the Colour profimedia 1109876069 jpg
Kate cu pălărie, profimedia 1116287134 jpg