Scandalul se adâncește: Sarah Ferguson ar fi avut relații intime cu Epstein, iar Andrew voia să devină „animalul lui de companie”
În timp ce întreaga planetă urmărește cu uimire dezvăluirile din dosarul pedofilului Jeffrey Epstein, aflăm noi detalii despre implicarea unor foști membri ai familiei regale britanice în acest scandal.
O biograf regal susține că fosta Ducesă de York, adică Sarah Ferguson, avea o relație extrem de apropiată cu Epstein, în timp ce fostul ei soț avea dorințe perverse în legătură cu cel acuzat și trimis după gratii pentru pedofilie.
Tocmai când credeam că le-am auzit pe toate în acest dosar exploziv, iată că aflăm noi detalii uluitoare despre Jeffrey Epstein, Andrew Mountbatten-Windsor și fosta soție a fostului prinț. Andrew Lownie, un biograf care și-a petrecut patru ani din viață studiind cazul stufos și șocant, a scris despre acest subiect în cartea sa, 2025’s Entitled: The Rise and Fall of The House of York.
În cursul zilei de ieri, când se afla în timpul podcastului său, Lownie a declarat că există mari șanse ca relația dintre Epstein și Fergie să fi fost sexuală. „Andrew se culca cu Ghislaine, iar Ghislaine se culca și cu Epstein… Mai mult de atât, am aflat că Epstein și Sarah aveau și ei relații sexuale. Nu mă surprinde deloc acest lucru!”, a ținut să spună celebrul autor.
Se pare că Ghislaine Maxwell i-a spus procurorului Todd Blanche, în vara trecută, că Fergie a fost cea care „a făcut primul pas în privința lui Jeffrey”. Iar noile documente publicate recent din acest dosar scandalos ne dovedesc cât de înamorată era fosta Ducesă de York de pedofilul care nu mai este în viață. Ea flirta nerușinat cu el, lua masa adesea cu el și încerca să se apropie de el tot mai mult. E totul scris negru pe alb în e-mail-urile făcute recent publice.
Una dintre glumele făcute de Sarah dovedește chiar ipoteza expusă mai sus – „Poți să te însori cu ea. E singură și are un corp frumos oricum. De fapt, mai bine căsătorește-te cu mine și apoi o angajăm pe ea să lucreze pentru noi!”. Era doar glumă sau chiar intenționa să devină doamna Epstein după ce mariajul ei cu fostul prinț s-a destrămat? Se pare că era destul de serioasă în această privință: „Sunt la dispoziția ta! Pur și simplu, căsătorește-te cu mine!”, a insistat fosta ducesă.
Culmea e că nu doar Sarah Ferguson era fascinată de Epstein, fostul ei soț, care s-a dovedit că nu era deloc străin de insula pedofilului și de activitățile pe care acesta le făcea, i-a făcut acestuia o propunere de-a dreptul perversă.
Andrew a scris și el un e-mail în care spunea că este „animalul de companie” al lui Epstein. Cei doi ar fi avut „un joc” împreună, în timp ce fostul prinț și fratele Regelui Charles al III-lea tot insista să primească „momente private” cu Jeffrey. Uau, cât de denaturată pare să fi fost relația lor!!
foto - Profimedia