Andra face furori cu silueta ei în noile imagini de la aniversarea Pro Tv! Cum a reușit să slăbească atât de mult?
De ani buni, artista se lupta cu kilogramele în plus, însă mereu se lovea de efectul yo-yo. Din vară, însă, lucrurile s-au schimbat, iar acum e la fel de sexy ca odinioară.
În sfârșit, cea mai iubită cântăreață de la noi le poate face în ciudă celor care s-au luat atâta timp de greutatea ei! Andra savurează din plin acest moment în care dieta ei a dat, în sfârșit, roade. După două sarcini și după câțiva ani în care greutatea ei a fluctuat, artista se poate bucura din nou de o siluetă suplă, la care visa de mult timp să revină.
Noile imagini cu Andra Măruță de la filmările pentru aniversarea de 30 de ani a postului Pro TV dezvăluie o transformare spectaculoasă. Dar, cu siguranță, acestea sunt rezultatele unui drum nu tocmai ușor, cel al luptei cu poftele și cu nevoia de a consuma zahăr.
Ei bine, cum niciun regim nu este simplu de ținut, mai ales atunci când ispitele culinare se află la tot pasul, nici Andrei nu i-a fost ușor să se abțină de la bunătăți de tot felul - mai ales că familia Măruță are un parteneriat cu un lanț de fast food. Însă, cu disciplină, Andra a reușit, totuși, să dea jos până la 10 kilograme.
Dintr-un Story postat de soțul ei, Cătălin Măruță, acum ceva timp, am aflat că artista ar fi renunțat la zahăr, că mănâncă moderat, se ferește de masa de seară și că s-ar fi apucat de făcut Pilates.
Invitată recent la podcastul lui Teo Trandafir, ea a spus că „Fac Pilates de ceva vreme, pentru că am dat și câteva kilograme jos, 9-10, cam pe-acolo m-am învârtit. Mi-aș dori să mai pot da jos. Am stagnat un pic, dar e bine că am început de undeva. Cătălin m-a ajutat foarte mult, pentru că eu sunt un om foarte pofticios, pentru că eu dacă văd, trebuie neapărat să mănânc. Și Cătălin e cel care m-a ajutat și mi-a zis: „E păcat! Ai dat atâtea kilograme jos! Nu ceda!” Și eu am nevoie de oameni de genul ăsta în jurul meu, că altfel nu știu dacă reușesc. Cu Pilates-ul am luat-o ușor, treptat, am dat de o profesoară foarte tare care are răbdare cu mine, îmi explică... Eu vin dintr-o familie în care nu s-a făcut sport, mama n-a făcut sport, se mergea la câmp, la porumb, la animale. Și-atunci n-am avut un exemplu de genul ăsta în familie. Nu sunt ei vinovați pentru asta, că ei făceau sport prin mișcare în felul lor.”
„Cât despre alimentație, vin dintr-o familie în care s-a mâncat foarte mult cu sos, avem prin neam multe unguroaice care găteau extraordinar de gustos, dar nu neapărat sănătos. Vin și dintr-o familie în care sunt mulți catolici, care nu țin neapărat post, nu știu care-i treaba cu postul. Cumva, eu am început să văd lucrurile astea când m-am mutat în București, când am început să-mi fac viața alături de Cătălin, să învăț anumite lucruri. Abia acum încep să mă îndrăgostesc de a face mișcare, la modul că îmi doresc să ajung să iubesc sportul ca să fiu un exemplu bun pentru copiii mei. (...) Mergem în pădure la noi în Băneasa, facem pași, mergem cu bicicletele, în primul rând ca ei să vadă în noi un exemplu bun.”
Schimbarea a început, însă, din vară, când Andra și Cătălin au început să facă plimbări mai lungi și alergări ușoare, chiar și în vacanța pe care au avut-o în Marbella. Și chiar și atunci când le vin invitații cu prăjituri, cum a fost cazul lui Andrei Tudor, alături de care pregătește concertele pentru Crăciun, Andra le-a refuzat politicos, pentru a nu pierde terenul deja câștigat. Și, cu o asemenea siluetă, cine ar da aspectul acesta de divă a scenei pentru două prăjituri?
FOTO: Pro TV, Facebook