Fiica Loredanei Groza a făcut show la Soirées de la Mode. A defilat în premieră pe catwallk!
Elena Boncea a fost una dintre invitatele surpriză ale noii ediții fashion semnată de Alin Gălățescu.
Fiica Loredanei Groza nu e un personaj monden, deși își însoțește mama peste tot, și la spectacole, și în turnee, și în deplasări sau vacanțe. Elena Boncea este o fire discretă și sensibilă și se ocupă de look-ul mamei sale, fiind make-up artistul ei personal. În plus, ea și mama sa au o relație indisolubilă și extrem de complice, ceea ce le face să fie și cele mai bune prietene și confidente.
Aseară, însă, a venit momentul ca Elena Boncea să iasă din umbră și să se expună în toată splendoarea în fața reflectoarelor și a camerelor de filmat. Cel care a încurajat-o să se arate lumii a fost analistul de modă Alin Gălățescu, creatorul mai multor evenimente fashion, ajunse deja o tradiție în peisajul cultural urban.
Astfel, în elegantul salon Le Diplomate de la Hotel InterContinental Athenee Palace Bucharest, pe podiumul celei de-a 37-a ediții a celui mai longeviv eveniment de fashion din Romania, Soirées de la Mode, Elena Boncea a strălucit ca vedetă a colecției capsulă a lui Denis Predescu.
Îmbrăcată într-o rochie roșie cu corset și mâneci din dantelă, cu fustă din mătase, cu ușoară trenă și o despicătură extravagantă pe picior, fiica Loredanei s-a simțit prințesa serii.
Noua ediție a Soirées de la Mode a gravitat în jurul tematicii Fashion Icons, pentru care și-au dat concursul 15 designeri români talentați, fiecare alegându-și un astfel de fashion icon: Aleha Toncea (Rihanna), Alexandra Calafeteanu (Charlize Theron), Alina Mărgineanu (Elie Saab), The Black Sheep by Cristina Diaconu (Roisin Murphy), BADDEATELIER by Valentina Badea (Rosie Huntington-Whiteley), CARMER by Carmen Roată (Cate Blanchett), Denis Predescu (Lady Gaga), Idyllic by Corina Gheliuc (J.Lo), Kati Szalai (Audrey Hepburn), Lia Aram by Anemona Stanchi (Tilda Swinton), MAAM WITH LOVE by Alexandra Sandu (Dolce &Gabbana Universe), Oana De Lucia (Zendaya), Oana Manoliu (Madonna), PUER by Cătălina Graure (Björk), Raluca Soare (Iris Apfel).
Pe podium au mai apărut și alte nume cunoscute, precum Giulia Anghelescu, Crina Abrudan, Xonia, Corina Sucarov, Lina, Ioana Casetti (80 ani), Adina Cotiga (Cardinalia), iar din public show-ul a fost urmărit de vedete ca Andreea Marin, Irina Margareta Nistor, Rita Mureșan, Oana Roman, Andreea și Alexandra Chirițescu, Ioana Picoș și mulți alții.
Foto: Remus Nicolaescu, Instagram