Barbie există şi în realitate! Valeria Lukyanova seamănă perfect cu păpuşa blondă cu ochi albaştri şi talie de viespe

Actualizat:
43 valeria lukyanova 2 jpg jpeg

Păpuşa Barbie există şi în realitate! O tânără s-a transformat în jucăria adorată de atâtea şi atâtea fetiţe din lumea întreagă! Valeria Lukyanova are părul blond, ochi albaştri, talie de viespe. Seamănă perfect cu păpuşa!

Valeria Lukyanova are aproximativ 30 de ani şi este originară din Ucraina. I-a plăcut aşa de mult păpuşa Barbie încât s-a transformat în una în carne şi oase. Ruth Handler a  creat în 1959 celebra păpuşă Barbie. Ruth Marianna Handler a fost o femeie de afaceri americană şi, ulterior, o inventatoare. Ea a deţinut mai mult timp preşedinţia producătorului Mattel Inc., fiind cunoscută în opinia publică ca „mama păpuşii Barbie”, după cum s-a şi autodescris.

Ucrainianca a îndrăgit-o aşa de mult-o pe Barbie încât şi-a făcut operaţii estetice de aproximativ 800.000 de dolari pentru a arăta ca ea.  Acum, tânăra are părul lung şi blond, pielea foarte deschisă la culoare, perfect netedă, ochii mari şi gură exact că a unei păpuşi Barbie. Şi mai uimitoare este silueta ei. Are o talie incredibil de subţire, de viespe, şi un bust generos, se pare că a apelat la ajutorul medicului estetician pentru o augmentare mamară. 

24 valeria lukyanova papusa barbie 17 jpg jpeg

Valeria Lukyanova a primit însă şi foarte multe critici pentru transformarea ei. Mulţi au acuzat-o că şi-a deformat coprul, că nu mai arată firesc. Promovează tânăra o perfecţiune imposibil de atins?

Ea a dezvăluit însă că apelează şi la Photoshop pentru a-şi modifica unele poze: "Pozele sunt editate pentru a corecta culoarea. Aceste imagini au fost făcute cu telefonul, într-o gradina botanica şi nu erau de calitate foarte buna. Le-am editat pentru a corecta defectele cauzate de camera slabă”, sustine blondina în legătură cu această imagine.

26 valeria lukyanova papusa barbie 15 jpg jpeg

“Cei care spun lucruri urâte despre mine în mod cert nu arătă aşa cum arat eu. Altfel nu ar fi atât de negativisti. Evident că sunt invidioşi”, a spus ea la un moment dat. 

34 valeria lukyanova papusa barbie 7 jpg jpeg

Valeria a recunoscut că îşi doreşte o apariţie perfectă, un trup perfect, lucru normal pentru o femeie: “Toţi vor o silueta suplă, toate femeile îşi măresc sânii. Toţi îşi operează faţa dacă nu sunt mulţumiţi de ea. Toate femeile vor să fie blonde, este un fenomen global”, mărturisea tânăra într-un alt interviu.

Foto: Facebook



Recente pe Ok! Magazine

Nicole Kidman, Profimedia (8) jpg
actori în roluri biblice profimedia jpg
Rugăciune, Pexels (2) jpg
Sydney Sweeney, GettyImages (2) jpg
neli si mircea lucescu webp
Alexandra Grant și Keanu Reeves, GettyImages (2) jpg
Carla Bruni Sarkozy, Profimedia (1) jpg
Foștii soți Ben Affleck și Jennifer Garner, profimedia 1088609177 jpg
Iuliana Tudor 3 jpeg
mariah carey nick cannon gemenii de paste 2026 jpg
Pamela Anderson foto profimedia 1065428339 (3) jpg
Mihaela Rădulescu și Felix Baumgartner, Foto Instagram  (2) jpg
Camelia Potec prelucrată   FOTO Sorin Stana, revista OK (2) jpg
Blake Lively și Justin Baldoni în It Ends With Us   profimedia 0974807275 jpg
Jennifer Aniston, Profimedia (1) jpg
Anatol Basarab B jpg
Bill Clinton și Jeffrey Epstein   Profimedia jpg
jeffrey epstein jpg