Cea mai sigură igienă pentru bebeluşul tău!

Actualizat:
abcderm h2o 100ml 1 2 jpeg

Inventatorul soluţiei micelare, Laboratoarele Dermatologice Bioderma, lansează solutia micelară pentru bebeluşi ABCDerm H2O. Formula sa blândăşi sigură de curăţare nu necesită clătire, îndepărtează cu

Inventatorul soluţiei micelare, Laboratoarele Dermatologice Bioderma, lansează solutia micelară pentru bebeluşi ABCDerm H2O. Formula sa blândăşi sigură de curăţare nu necesită clătire, îndepărtează cu succes orice impurităţi din zona scutecului, pliurilor, feţei sau ochilor, protejează filmul hidrolipidic, calmează şi emoliază pielea delicată a sugarilor şi copiilor.

Soluţia micelară ABCDerm H2Oare cel mai înalt grad de toleranţă şi siguranţă pentru igiena sugarilor şi copiilor. ABCDerm H2O curaţă eficient şi delicat pielea sensibilă a celor mici cu ajutorul micelelor, cei mai blânzi agenti activi de curăţare. Conceptul de soluţie micelară se bazează pe o inovatie biologică avansată a Laboratoarelor Dermatologice Bioderma de mai bine de 20 ani. Micelele sunt formaţiuni sferice, din esteri graşi ce captează murdăria şi impurităţile prezente pe piele, protejând în acelaşi timp filmul hidrolipidic şi echilibrul cutanat. Micelele din soluţia micelară ABCDerm H2O sunt formate din substanţe biomimetice, care imită perfect structura pielii, fapt ce îi conferă o toleranţă cutanată fără egal.

image

calmează, catifelează, hidratează şi nu lasă film gras.

Testat dermatologic şi oftalmologic,

are o toleranţă excelenţă cutanată şi oftalmologică. NU conţine parabeni, alcool, detergenţi.

are un parfum liniştitor şi un pH fiziologic.

Cum il folosim? Se curăţă zona cu impurităţi folosind un tampon de bumbac umezit în prealabil cu

. Se repetă operaţiunea până când tamponul rămâne curat apoi se tamponează delicat pielea cu un prosop. NU necesită clătire.

este disponibil in varianta economica de 1L si varianta travel size de 100 ml.

vine în completarea gamei ABCDerm şi este special formulat în conformitate cu

Siguranţă, Eficacitate, Toleranţă, Monitorizare.

Pret recomandat în farmacii: varianta 1L – 69 RON, varinata 100 ml – 20 RON



Recente pe Ok! Magazine

placa Heal the World adusă de Michael Jackson la București jpeg
Poza 1 jpg
1781690597 fEF4 jpg
pexels czapp arpad 3647289 11010066 jpg
okmagazine ro pexels rdne 12323034 jpg
okmagazine ro (4) jpg
pexels karola g 6957154 jpg
NIBIRU  Promenada
okmagazine ro pexels thelazyartist 1667506 jpg
Kaufland Untold jpg
Fatete dentare fara pilire cand sunt posibile si ce trebuie sa stii jpg
yzzy macbook pro jpg
1 Beach, Please! 2025 jpg
salon jpg
imagine principala jpg
therme jpeg
Grifid Noa jpeg
fondatorul Miramagica jpeg