Cum arată locul din Bucureşti unde au fost cazaţi Beyoncé, Enrique Iglesias, Nicolas Cage şi Vladimir Putin FOTO

26 septembrie, 2019
1 celebritati palatul suter beyonce enrique igresias nicolas cage vladimir putin jpg jpeg

Lux, rafinament, dar şi discreţie caracterizează locaţia exclusivistă unde aceste celebrităţi au rămas peste noapte, în Capitală.

Patru personalităţi diferite, cu backgrounduri diferite şi preferinţe diferite au reuşit să fie pe deplin satisfăcute de acest loc din Bucureşti, unde au fost cazate atunci când au ajuns în România. Un spaţiu select, discret şi ferit de nebunia oraşului, chiar dacă se află chiar în inima Capitalei.

E vorba despre elegantul Palat Suter de pe dealul Filaret, din apropierea Parcului Carol I din Bucureşti, construit la începutul secolului al-XIX-lea ca reşedinţă a arhitectului elveţian Gustav Suter, un apropiat al lui Carol I şi artizan al Parcului Carol şi al cartierului Grammont

În 1940, palatul a fost cumpărat de un bancher grec care a lăsat imobilul unei amante de origine franceză. După naţionalizare, comuniştii l-au transformat în sediu de partid şi chiar centru de coordonare a operaţiunilor locale ale celor de la KGB. A mai fost apoi şi sediu pentru ICRAL. După Revoluţie, clădirea a fost revendicată şi câştigată în instanţă de un urmaş al foştilor proprietari. 

Transformat în hotel, a primit mai întâi numele de Carol Park Hotel. Anul trecut, a fost redeschis după o renovare ce a costat în jur de 20 de milioane de euro, sub titulatura iniţială de Palatul Suter.

Realizat în stil neoclasic cu influenţe brâncoveneşti, Palatul Suter îşi poate găzdui oaspeţii în cele 17 camere şi apartamente amenajate diferit, la standarde de 5 stele, şi se mândreşte şi cu cel mai lung candelabru din Europa.

3 44298345 336372596928041 2641044702492622848 n jpg jpeg

Două dintre camere comunică şi pot fi transformate într-un apartament de lux, în care s-au odihnit şi Beyoncé, Enrique Iglesias, Nicolas Cage sau Vladimir Putin atunci când au înnoptat la Bucureşti.

7 42498691 328300981068536 6883226296374001664 o jpg jpeg

Spaţiul este decorat cu tapet din mătase, mobiler stil tapisat cu bracard, la fel ca draperiile şi obiecte de decor rafinate, amintind de perioada interbelică. Priveliştea este şi ea una deosebită, camerele având vedere spre centrul oraşului şi Palatul Parlamentului, fără a fi deranjat de zgomotul traficului.

6 42411179 328300964401871 6349517858988359680 o jpg jpeg

O ambianţă perfectă pentru organizarea unor întâlniri cu caracter privat şi petreceri de tip Keep the Secret, un concept nou adus în România şi promovat de Oana Roman, maestra petrecerilor private. 



Recente pe Ok! Magazine

e1dbac7d55bbb9cacff43bcc0d71d15f72 jpg
Cum gătești mai eficient acasă și cum îți construiești propriul stil culinar jpg
femeie rochie de revelion petrecere confetti 3419692 jpg
casa racoroasa jpg
Pulover Reserved jpg
4 detalii care tranforma o cina intr o seara memorabila jpg
placi din policarbonat viu colorate jpg
cute family standing near christmas tree jpg
FOTO Facebook West Side Christmas Market
OKMAGAZINE sandy millar nuS2GDpCDoI unsplash jpg
okmagazine ro pexels karola g 7269680 jpg
femeie in rochie poarta multe inele  kElEigko7PU jpg
Transformă ți părul într o linie perfectă tehnici profesionale pentru îndreptarea corectă cu placa jpg
De ce este important sa ai atat o campanie de SEO cat si una de direct marketing  jpg
okmagazine ro   Cum să alegi adidași eleganți care se potrivesc atât sport cât și streetwear jpg
Greșeli frecvente în curele de detoxifiere a ficatului jpg
1763551941 RJY1 jpg
1763743045 Y1kG png