Carmen Negoiţă, fashion icon la Milan Fashion Week

Actualizat:
Carmen Negoita la Milan Fashion Week jpeg

Fashion bloggerul român a făcut senzaţie în Capitala Modei din Italia, cu outfiturile sale excentrice.

Carmen Negoiţă, la Milan Fashion Week.

Carmen Negoiţă a participat la o nouă ediţie a Milan Fashion Week, ocazie cu care a fost remarcată de editorii marilor publicaţii de modă internaţionale mulţumită ţinutelor vestimentare elegante ori îndrăzneţe pe care le-a purtat.

În cele cinci zile petrecute în capitala modei din Italia, fashion bloggerul român a optat pentru outfituri spectaculoase ce au fost fotografiate de fotoreporterii prezenţi la show-urile de modă din metropolă.

De departe, cea mai apreciată ţinută a fost cea all-white, compusă din pantaloni şi trench alb, un guler de blană, pantofi tip stiletto albi, geantă plic cu motive geometrice şi ochelari de soare cu rama rotundă.

image

În altă zi, Carmen a folosit culorile oficiale ale anului 2016, Rose Quartz şi Serenity, optând pentru un trench-rochie, accesorizat cu pantofi stiletto şi geantă în nuanţă Serenity. De remarcat faptul că pantofii au fost purtaţi, în mod curajos, cu şosete trei sferturi în aceeaşi nuanţă ca şi fusta şi jacheta.

image

Apoi, Carmen Negoiţă a realizat o şedintă foto într-un cadru romantic, lângă cireşii înfloriţi din Milano, purtând o jachetă albă cu imprimeu pictat manual. Fotograful Rareş Pulbere a avut grijă, cu această ocazie, să suprindă reflexia pomilor înfloriţi în lentilele ochelarilor de soare.

image

Fashion bloggerul român a ales să poarte apoi o ţinută alcătuită din pantaloni maronii şi cămaşă albă supradimensionată, outfit completat cu o haină din blană ecologică în nuanţă albastru-electric şi un rucsac albastru din noua colecţie pe care Carmen Negoiţă o va lansa în curând pe www.carmen.style.

image

Nu în ultimul rând, Carmen a impresionat la Milan Fashion Week cu o ţinută de inspiraţie victoriană compusă din costum vişiniu şi cămaşă cu jabou accesorizată cu o broşă cu pietre verzi.

image

Fotografii revistelor şi blogurilor internaţionale au remarcat-o pe Carmen şi şi de această dată, iar fotografiile cu bloggerul român au apărut deja în publicaţii de modă de peste hotare.



Recente pe Ok! Magazine

219ju 38x 004 1 1254085 png
tanara in vacanta jpg
pexels jonathanborba 35842227 jpg
e1f7460fea99503766cd6ff91292f41211 jpg
Anii ’50 și reconfigurarea eleganței feminine jpg
okmagazine ro   Cum se aleg verighetele din aur Criterii estetice, practice și emoționale png
okmagazine ro   Cum se accesorizează corect colecția de rochii dama elegante pentru un efect maxim jpg
okmagazine ro pexels angelo capitanio 423939654 18083872 jpg
okmagazine ro   Sac de dormit bebe cu picioare JUKKI – confort și libertate pentru somnul celor mici jpg
e1e24561872090c3bb6e5fbfb86a6e210e jpg
okmagazine ro   Cum să planifici perfect o escapadă urbană spontană jpg
Nibiru  vedere panoramica nocturna jpg
pexels masoodaslami 4052209 jpg
1779375963 5NPT jpg
OKMagazine (2) (1) jpg
rochie vaporoasa eleganta articol okmagazine jpg
IMG 1879 jpeg
Lidl articol 16mai jpg