FOTO Alina Sorescu, o apariţie originală la Premiile Gopo

31 martie, 2015
alina sorescu smoking premiile gopo 3 jpeg

Alina Sorescu a ales ca la ceremonia din acest an a Premiilor Gopo să-şi facă apariţia pe covorul roşu într-un smoking negru, foarte elegant. Creaţia vestimentară a fost realizată de soţul ei, designerul Alexandru Ciucu, cel care a lansat luna

Alina Sorescu a ales ca la ceremonia din acest an a Premiilor Gopo să-şi facă apariţia pe covorul roşu într-un smoking negru, foarte elegant. Creaţia vestimentară a fost realizată de soţul ei, designerul Alexandru Ciucu, cel care a lansat luna trecută o nouă colecţie de costume de damă.

"Până acum nu am avut în garderobă un costum făcut în atelierul soţului meu, neavând o meserie care să mă oblige să mă îmbrac în stilul office. Dar îmi doream de ceva vreme un smoking pentru o ceremonie specială, ţinând cont că am admirat întotdeauna linia perfectă a costumelor lui Alexandru. Şi ce loc era mai bun decât Gala Premiilor Gopo, unde dress-code-ul black tie poate permite să faci această rocadă. Adica să porţi ca femeie clasicul smoking recomandat bărbaţilor. A fost un smoking la două rânduri realizat pe măsurile mele. Îmi place enorm! M-am simţit specială şi a fost adecvat să mai schimb un pic rochiile cu trenă”, declară artista.

Cum smokingul avea o căptuşeală fucsia foarte originală, Alina a purtat mânecile uşor suflecate, detaliu ce a dat ţinutei un aer şic.

„Am purtat la sugestia stilistei mele o pereche de pantofi negri cu baretă în T, cercei şi un clutch argintiu, asortat cu nasturii sacoului. Nu am avut papion sau cămaşă, ci doar un body pe sub sacou. Georgiana Stavrositu, cea care se ocupă de părul şi machiajul meu, mi-a făcut un coc simplu, răsucit la spate, iar make-up-ul a fost unul minimalist, cu tuş şi ruj puternic", adaugă vedeta.

image


Recente pe Ok! Magazine

CAZUL SAMCA (17) jpg
1768225363 qI7z jpg
1767862334 Kohx jpg
okmagazine ro pexels madebymath 249324 jpg
pudra pentru fata xpertbeauty jpg
OKMagazine (2) (1) jpg
OKMAGAZINE chauhan moniz 3A0bs74T8zc unsplash jpg
1766395300 o5MO png
Imagine1 png
Care este cel mai folosit card de cumpărături din România jpg
OKMAGAZINE katherine sousa ln2R1wJ8TCM unsplash jpg
Care este diferența dintre șamponul obișnuit și cel stimulator pentru păr jpg
Se potrivește parchetul Chevron în apartamente mici sau doar în case mari jpg
pexels pavel danilyuk 7674645 jpg
Care sunt cele mai recomandate suplimente pentru păr în 2025 jpg
OKMAGAZINE pexels liliana drew 9462141 jpg
Separator de Hidrocarburi
secretist 4 jpg