Negru la unison! Au fost sexy pe covorul roşu al Globurilor de Aur, însă toate au purtat negru. De ce?

8 ianuarie, 2018
red carpet golden globes jpeg

Hollywoodul a făcut front comun din nou! De data aceasta, divele covorului roşu au făcut rabat de la culorile stridente, vii în favoarea negrului, din dorinţa de a demonstra solidaritate într-un protest tăcut vizavi de faptele producătorului Harvey Weinstein şi nu numai.

Câteva dintre divele serii: Angelina Jolie, Catherine Zeta-Jones, Mariah Carey, Nicole Kidman.

Actriţe precum Angelina Jolie, Catherine Zeta-Jones, Nicole Kidman, Reese Witherspoon sau Meryl Streep au profitat de ocazie pentru a străluci în rochii de seară, negre, extrem de elegante, semnate de cei mai talentaţi designeri din industrie.

Angelina Jolie a strălucit într-o creaţie Atelier Versace

Deloc surprinzător, starurile hollywoodiene n-au ales nici măcar o rochie care să aparţină brandului Marchesa, deţinut de partenera de viaţă înstrăinată a perversului de la Hollywood.

Jessica Biel, într-o ţinută Dior

Au fost, însă, vedete care n-au vrut să susţină mişcarea şi au purtat, într-o seară marcată de discursuri puternice împotriva abuzurilor de orice fel, ţinute în culori vii. De exemplu, Blanco Blanca şi Barbara Meier. Cele două fie n-au fost la curent cu dress-code-ul sugerat, fie n-au fost de acord cu această idee, ceea ce nu e greu de crezut, dat fiind faptul că şi Rose McGowan, una dintre cele mai puternice voci împotriva lui Harvey Weinstein, a susţinut că nu e timpul să se poarte negru şi să se ia parte la un protest tăcut.

Catherine Zeta-Jones, într-o creaţie Zuhair Murad

Margot Robbie într-o rochie semnată de casa de modă Gucci

Într-o altă ordine de idei, au fost dive ale micilor ecrane care au strălucit aseară, la cea de-a 75-a ediţie a Globurilor de Aur, ţinută la The Beverly Hilton, iar noi ne vom delecta, în cele ce urmează, cu apariţiile lor pe covorul roşu! Haideţi să le vedem pe cele care au respectat dress-code-ul, dar care au reuşit şi să aibă o apariţie de vis!



Recente pe Ok! Magazine

petrecere casa cocktailuri 339534179 15326835 jpg
FotoJet jpg
Tudor Ciuhodaru, Facebook jpg
Salata 2 jpg
04 SANADOR aniversează 25 de ani jpg
Bookzone 1 jpg
okmagazine ro pexels freestocks 839464 jpg
boots woman autumnal forest jpg
e1d5ea8e3cdc8ecda770f6d1c04c92f2a3 jpg
pexels mart production 7318663 jpg
pexels ketut subiyanto 4426514 jpg
alimentatie sanatoasa (2) jpg
laminarea genelor (1) jpg
femeie acasa dormitor modern caine 6801920 jpg
dieta slabit istock jpg
 RKX  21 3 2024 4731 (1) JPG
ar 7p1suwk57fy unsplash jpg
Jorge, foto Instagram jpg