Summer Fashion: Montiago

24 iulie, 2017
Montiago (5) jpeg

Un stil modern, eclectic, cu acea tuşă a eleganţei italieneşti. Încearcă-l şi tu!

image

Pentru MONTIAGO - un multibrand cu primul magazin deschis în Palas Mall (Iaşi) - totul poartă amprenta stilistică şi calitativă: MADE IN ITALY. Asta spune tot despre valoarea propunerilor brandului, pentru fiecare sezon. Vara lui 2017 înseamnă multă culoare, mai ales tonuri intense: roşu, albastru, galben, verde, studiu elaborat de cămăşi, un prim argument absolut al casei: rochiile sunt lungi sau foarte scurte, bluzele sunt romantice, dantelele sofisticate, dar abordabile şi volanele le transformă în poveşti vii, intervenţiile de piele şi de denim sunt multiple, moderne şi foarte complexe.

image image

Femeia MONTIAGO- SUMMER 2017 este elegantă, romantică, cosmopolită, rafinată, dinamică şi foarte modernă.

image

Sezonul de toamna o să scoată la iveală tonurile de burgund şi verde kaky, mult one-color: negru, alb sau brunuri complexe. Extrem de multă piele, prelucrată autentic: MADE IN ITALY. Denimul se menţine dar devine mai sofisticat cu multe accente de perle, pietre sau piele. Presifonatul reapare în prim-plan de la pantaloni de explorare urbană la rochiile pop, de la gecile încreţite savant, la bluzele pline de surprize. Sezonul viitor se anunţă ca o continuă reinventare şi o cutie de surprize stilistice inepuizabilă, totul însă calitativ superior, cu pasiunea pentru stilism smart şi calitate înalta specifică brandurilor: MADE in ITALY.

   

image image

Pentru MONTIAGO, special pentru show, piesa cheie este Caftanul sau poncho-ul extins. Întreaga colecţie este o suma de interpretări inedite: de la African la New-York-ez, de la Mexican - la Caraibean, al acestui cel mai perfect şi interşanjabil produs al verii. El poate să ne însoţească peste tot: de la plimbările pe înserat, la apus, pe malul mării şi până la cele mai exclusiviste petreceri de vacanţă, de la mersul pe cele mai cool plaje ale lumii şi până la expediţiile în oraşele interesante pe care dorim să le explorăm în vacanţă. Caftanul/poncho-ul este un produs ce nu trebuie să lipsească din garderoba de vară, mai ales de croazieră, a nici unei femei.

image

Întreaga colecţie Montiago va putea fi admirată în cadrul evenimentului Summer Fashion Gala by Alin Gălăţescu & Manifesto, pe 1 august, începând cu ora 20:00, în Grădina Palatului Ghica Tei. Detalii despre eveniment aici: http://bit.ly/2vdWwyE

image


Recente pe Ok! Magazine

Familia extinsa la masa 2416473241 jpg
Ce aduce nou Samsung Galaxy Z Fold 7 pentru pasionatii de fotografie jpg
Cum sa¦å alegi costumul de baie potrivit pentru tipul ta¦åu de corp jpg
De ce sa investe ti în invertoare de calitate pentru sistemele tale fotovoltaice jpg
dieta iaurt jpg
Kapital2025 0705 230718 1536 MVA ALIVE jpg
Selly lansează VALIZA RO, agenție de turism pentru Generația Z jpeg
1 jpeg
GIK 5009 2 jpg
Screenshot 2025 07 02 181931 png
NINJA jpg
SUMMER SALE UNFORGETTABLE jpeg
OkMagazine (2) (1) jpg
pexels heyho 7166553 16x9 png
WFF   main stage line up png
Nu exista tratament pentru psoriazisul vulgar Testeaza terapia cu IgY de tip aviar si scapa de simptome si disconfort jpg
Impactul telefoanelor mobile asupra stilului tău de viață modern jpg
shutterstock 292654031 jpg