Victoria Beckham, acuzată că promovează „Anorexia Chic”

Actualizat:
1111 jpg jpeg

„Scheletice, înfometate, anorexice.” Aşa au fost descrise modelele care au prezentat cea mai recentă colecţie a soţiei lui David Beckham şi care au fost criticate pentru că sunt prea slabe.

image

Dacă e să ne pronunţăm cu privire la ţinute, colecţia prezentată de Victoria Beckham la New York a fost un real succes! Dar, dacă e să aducem în discuţie decizia designerului britanic de a alege pentru această prezentare fashion nişte fete foarte slabe, ei bine, au existat numeroase voci care au criticat aspectul filiform al modelelor.

image

Dar nu este pentru prima dată când Victoria este criticată pentru alegerea unor tinere foarte slabe pentru show-urile ei. Anul trecut, a răspuns tuturor celor care au acuzat-o că promovează un curent care se dorea a fi eradicat din modeling - “Anorexia Chic”: “Sunt tinere, sunt slabe, dar asta nu înseamnă că sunt şi bolnave. Oamenii sunt răi pe reţelele de socializare şi îmi pare rău că sunt aşa”, a declarat ea într-un interviu.

image

De data asta, reacţia Victoriei se lasă aşteptată. Însă câteva dintre modele au ţinut să le răspundă celor care le acuză de anorexie sau bulimie. Mica Arcanaraz a postat online o imagine cu ea ţinând în mâini o pizza întreagă, făcând referire la faptul că mănâncă şi ea astfel de preparate. Iar Ondria Hardin s-a pozat în timp ce bea o bere.



Recente pe Ok! Magazine

Poza 1 jpg
1781690597 fEF4 jpg
pexels czapp arpad 3647289 11010066 jpg
okmagazine ro pexels rdne 12323034 jpg
okmagazine ro (4) jpg
pexels karola g 6957154 jpg
NIBIRU  Promenada
okmagazine ro pexels thelazyartist 1667506 jpg
Kaufland Untold jpg
Fatete dentare fara pilire cand sunt posibile si ce trebuie sa stii jpg
yzzy macbook pro jpg
1 Beach, Please! 2025 jpg
salon jpg
imagine principala jpg
therme jpeg
Grifid Noa jpeg
fondatorul Miramagica jpeg
219ju 38x 004 1 1254085 png