Prinţul Philip, dezamăgit de Meghan Markle înainte de moarte. Ce mărturisiri i-a făcut unui angajat fidel: “Ne-am înşelat în privinţa ei”

31 martie, 2022
6 megi10 jpg jpeg

Prinţul Philip i-a mărturisit unui consilier, înainte de moarte, că s-a „înşelat” în privinţa lui Meghan Markle, asta după ce a aflat despre planurile ei şi ale Prinţului Harry de a părăsi familia regală.

Ducele de Edinburgh s-a enervat la culme după ce a citit despre planurile ducelui şi ducesei de Sussex, care anunţau că renunţă la îndatoririle regale şi se mută în California, scrie Christopher Anderson în Brothers and Wives: Inside the Private Lives of William, Kate, Harry şi Meghan . Potrivit unui consilier citat în carte, Philip s-a dus direct la Regină pentru a-şi exprima „furia”.

Prinţul Philip, care nu ştia cum funcţionează aplicaţiile de social media, conform dezvăluirilor făcute de Andersen, a fost profund rănit de Meghan şi Harry, care nu i-au informat pe membrii familiei regale înainte de a face anunţul pe o reţea de socializare. Potrivit asistentului, Philip, pe atunci în vârstă de 99 de ani, i-a spus suveranei: „Acest lucru arată o lipsă totală de respect”.

Prinţul şi-a uşurat sufletul în faţa unuia dintre cei  mai apropiaţi angajaţi, căruia i-a vorbit despre Meghan  „Se pare că ne-am înşelat în privinţa ei tot timpul”, a fost concluzia trasă de el.

Ducele de Edinburgh şi fiul său, Prinţul de Wales, au avut o relaţie caldă cu Meghan, în vârstă de 40 de ani. Părea lor s-a schimbat radical, însă, după ce fosta actriţă l-a sustras pe Harry din familia regală.

Cartea susţine că membrii familiei regale au comparat-o pe ducesă cu Wallis Simpson, care l-a făcut pe Edward al VIII-lea să abdice. Cei doi au avut o relaţie controversată, s-au căsătorit în 1937, într-o mică ceremonie, fără ca familia să fie prezentă şi, în cele din urmă, au părăsit Marea Britanie şi atribuţiile regale.

Cartea lui Anderson susţine, de asemenea, că prinţul Charles ar fi avut o reacţie „înfricoşătoare” după ce a aflat de decizia fiului său.

Moştenitorul tronului ar fi avut o conversaţie telefonică cu Harry, căruia i-ar fi cerut să „încerce să repare asta”.

Harry va călători la Haga, în Olanda, pentru Jocurile Invictus, în aprilie, dar a refuzat sa vină la comemorarea Prinţului Philip, care a avut loc în urmă cu două zile



Recente pe Ok! Magazine

Regina Rania si familia foto Facebook jpg
Regele Charles profimedia 1058191571 jpg
Printesa Beatrice, Printesa Eugenie si Printul Andrew in 2019, la nunta lui Harry cu Meghan. FOTO  Getty Images 960049188 jpg
Un Moș Crăciun i a oferit Reginei Camilla un cadou, GettyImages 2250602106 jpg
Printesa Anisha Rosnah a Bruneiului si Printul Abdul Mateen   casa regala (7) jpg
Adriana Abascal și Emanuele Filiberto de Savoia s au despărțit   Instagrram jpg
Prințesa Amalia a Olandei la un banchet de stat oferit președintelui Alexander Stubb al Finlandei la Palatul Regal Amsterdam, GettyImages (4) jpg
Prințesa Ingrid Alexandra profimedia 1058141785 jpg
Principesa Maria iubește copiii   FOTO Daniel Angelescu, Casa Majestății Sale jpg
FotoJet (46) jpg
Prințul Harry, Meghan Markle, Archie și Lilibet jpg
Kate Middleton și Prințul William cu copiii George, Charlotte și Louis trooping the colour foto profimedia jpg
Kate Prințesa de Wales în buline, Profimedia jpg
Kate Prințesa de Wales și Ducesa de Edinburgh, GettyImages (3) jpg
Kate Middleton  foto   GettyImages jpg
Meghan Markle, Ducesă de Sussex, în 2018, GettyImages (8) jpg
Prințesa Anne GettyImages 2223553399 jpg
Prințesa Sofia, Ducesa de Värmland,  GettyImages (2) jpg