A apelat la botox? Regina Rania a Iordaniei, schimbată la față la întâlnirea cu soții Macron de la Paris

Regele și Regina Iordaniei au fost primiți cu căldură, zilele trecute, de către cuplul prezidențial Brigitte și Emmanuel Macron la Paris.

Ocazia a fost și un prilej pentru cele două doamne, cunoscute pentru stilul lor ireproșabil, de a oferi ce au mai bun în materie de ținute.

Regina Rania și Brigitte Macron profimedia 0884287636 jpg

Așadar, în timpul unei vizite de lucru în Franța, Regina Rania a Iordaniei a fost un exemplu de eleganță într-un ansamblu care a întors capete la Palatul Élysée.

Pentru această ocazie importantă, soția Regelui Abdullah al II-lea a ales o rochie verde în două tonuri a renumitului designer libanez Elie Saab. Rania și-a completat ținuta cu o geantă de umăr de un verde deschis, foarte șic, cu bijuterii simple din aur și o pereche de pantofi albi de la Jimmy Choo.

La o privire mai atentă, am putut observa că regina în vârstă de 53 de ani a afișat o chip oarecum diferit, cu semne evidente de intervenții cu botox la nivelul feței.

În ceea ce o privește, Brigitte Macron a optat pentru o ținută similară celei pe care a purtat-o anterior, pe 6 iunie, pentru comemorarea Zilei Z din Normandia. Brigitte a ales un compleu alb, cu un blazer la două rânduri de nasturi, cu revere și guler ornamentat. Ea a purtat, de asemenea, o fustă albă coordonată cu blazerul, cu o lungime deasupra genunchilor, completând ansamblul cu o pereche de pantofi albi.

Regina Rania și Brigitte Macron profimedia 0885095484 jpg

Întâlnirea de la Palatul Elysee a celor patru a avut ca scop reînnoirea apelului pentru sporirea ajutorului umanitar în Fâșia Gaza. În plus, vizita de stat a regalilor iordanieni în Franța a abordat, de asemenea, și importanța sprijinirii stabilității în Liban.

După cum bine știm, regina iordaniană este cea mai vocală ambasadoare a cauzei Palestinei, țara ei natală, lucru care s-a lovit și de critici din partea comunității internaționale, care-au acuzat-o de ipocrizie având în vedere că atrage atenția asupra crizei umanitare din zonă în timp ce îmbracă cele mai scumpe haine de designer și are o apetență vizibilă pentru lux și fast.

Foto: profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Marius Borg Hoiby în 2022 cu mama sa, Prințesa Mette Marit   profimedia 0953459781 jpg
Kate Middleton și Prințul William foto profimedia (12) jpg
Felicitarea de Crăciun 2025 cu Prințesa Charlotte, Prințul Louis, Prințul William, Prințesa Kate și Prințul George   Casa Regală britanică jpg
Sarah Ferguson, fosta Ducesă de York   profimedia 0997028244 jpg
Prințul Andrew alias Andrew Mountbatten Windsor   GettyImages 2235212218 jpg
Prințul Moștenitor Leka al II lea al Albaniei s a căsătorit cu Blerta Celibashi, Foto Instagram  (3) jpg
Regele Frederik și Regina Mary în Australia, 2026   Casa Regală daneză  (1) jpg
Prințesa Anne în timpul vizitei de stat germane, GettyImages (1) jfif
Kate Middleton, 2 iulie 2025, Profimedia (1) jpg
Prințul Andrew  sursa foto   Profimedia jpg
Prințul William și Prințesa Diana Foto Instagram jpg
Prințul Albert de Monaco și Prințesa Charlene la gala de caritate organizată de Provale 2026   Palatul Princiar (1) jpg
Regina Elisabeta, Printesa Diana, Kate Middleton foto getty images  profimedia jpg
Kate Middleton  foto   profimedia 0745684376 jpg
Regina Letizia, în conflict cu Prințesa Marie Chantal a Greciei   Profimedia jpg
Farah Pahlavi, imparateasa Iranului  profimedia 0147925359 jpg
Kate și William, GettyImages (18) jpg
Kate Commonwealth, GettyImages (1) jpg