O femeie a leșinat lângă Regele Charles! Poliția a sosit de îndată la locul incidentului

13 iunie, 2023

Regele Charles a fost martorul unui eveniment din cale afară de neplăcut! Căldura face ravagii printre supușii regali, după ce sâmbătă am văzut soldați din garda regală prăbușindu-se ca popicele!

Regele Charles în Pickering, 12 iunie 2023, Getty (2) jpg

Sufletist cum îl știm, Regele Charles a fost foarte afectat și îngrijorat de soarta unei femei ce venise să îl vadă în timpul vizitei sale oficiale din 12 iunie 2023 în Yorkshire.

Regele Charles în Pickering, 12 iunie 2023, Getty (1) jpg

Marea Britanie se confruntă cu un val de caniculă! Temperaturile trec zilnic de 30 de grade. Regele Charles a fost prezent ieri într-o vizită de lucru la Pickering, North Yorkshire. Căldura și umiditatea au afectat-o serios pe una dintre persoanele strânse la vizionare. În timp ce Regele trecea să-i salute pe oameni, aceasta nu a mai rezistat și a căzut răpusă de caniculă.

Sute de oameni s-au strâns în centrul orașului Pickering, North Yorkshire, pentru a-l ovaționa pe monarh. Știm și noi că suveranul britanic este din cale afară de sociabil și adoră să interacționeze cu oamenii. Tocmai de aceea și-a făcut multe griji din cauza femeii care a leșinat. Poliția a fost chemată și a venit de îndată s-o ajute și să prevină vreun incident la locul unde se afla Regele. Agenții Scotland Yard au sărit imediat s-o sprijine pe femeia prăbușită peste paravan.

După ce incidentul a fost rezolvat, Regele Charles și-a continuat interacțiunea, în căldura înăbușitoare din Pickering, North Yorkshire. Monarhul s-a îmbrăcat foarte corespunzător vremii caniculare, cu un costum subțire și deschis la culoare. Acesta îi vine de minune suveranului.

Maiestatea Sa a vorbit cu localnicii, a vizitat magazinele locale, cum ar fi măcelariile de familie și ciocolateriile - unde a cerut un Kendal Mint Cake, specialitate care l-a cucerit încă din tinerețe.

Monarhul nu a ratat vizita la gara locală, acolo unde s-a urcat în locomotiva The Flying Scotsman, aflată la cea de-a 100 aniversare.

Regele Charles a mai bifat în vizita sa oficială Biserica ”Sfinții Petru și Pavel”, renumită la nivel local pentru picturile sale medievale murale. Toate acestea pe fundalul căldurii apăsătoare.

Situația este îngrijorătoare, mai ales că familia regală se pregătește de un mare eveniment sâmbătă, parada dedicată zilei regelui. Aici se vor reuni gărzile regale într-o paradă istorică, însă toți sunt îngrijorați, că soldații vor avea de suferit din cauza căldurii, mai ales că trebuie să poarte acele căciuli din piele de urs care țin foarte cald! La repetiții câțiva soldați au leșinat din această cauză.

Foto: Getty



Recente pe Ok! Magazine

Prințul Harry cu o blondă în Aspen profimedia 1060266766 jpg
Regina Jetsun Pema Bhutan și fiica ei Instagram jpg
Fotul rege Juan Carlos, Sofia, Regele Felipe și Letizia GettyImages 86250937 jpg
Kate și William, gesturi adorabile de tandrețe, la dineul în cinstea lui Trump, Foto Instagram (1) png
Meghan Markle, Prințesa Diana  foto   Profimedia jpg
Regina Letizia foto profimedia 1054782517 (4) jpg
Regina Rania și Melania Trump în 2018, Profimedia (2) jpg
Felicitarea de Crăciun 2025 cu Prințesa Charlotte, Prințul Louis, Prințul William, Prințesa Kate și Prințul George   Casa Regală britanică jpg
Sarah Ferguson jpeg
Regina Elisbeta de Crăciun în 2019 profimedia 0489662078 jpg
Meghan Markle, Rory McIlroy  foto   Profimedia jpg
Prințul Edward, Sophie și James profimedia 0990562827 jpg
Prințul William, Prințul Harry  foto   GettyImages jpg
Principele Radu și Majestatea Sa Margareta la aeroport, în drum spre Săvârșin   FOTO Instagram jpg
Prințesa Charlene de Monaco și copiii ei Jacques și Gabriella profimedia 1059943215 jpg
Prințul Harry, Ducele de Sussex, Profimedia (2) jpg
Maria Teresa Turrion Borrallo foto GettyImages 2252263735 jpg
Charles, William, George, Kate, Charlotte, Louis 15 06 2024, profimedia 1052772138 jpg