Acasă la Charlene de Monaco. Prințesa, ravisantă și mai deschisă ca niciodată: "Albert este bărbatul la care am visat"

Pe 1 iulie 2011, sud-africanca Charlene Lynette Wittstock îi spunea DA în fața unei lumi întregi Prințului Albert de Monaco, unul dintre cei mai râvniți burlaci regali.

Prințul Albert și Prințesa Charlene de Monaco au organizat un dineu de stat în cinstea soților Macron, Profimedia (1) jpg

14 ani de mariaj cu bune și cu rele, sărbătorit ieri cu discreție, fără fanfară pe conturile sociale ale Palatului de Monaco, între o fostă înotătoare și un prinț ale cărui derapaje sentimentale au ținut deseori primele pagini ale tabloidelor. 

Din tot acest mariaj, însă, au rezultat doi copii superbi și foarte doriți, Prinții gemeni Jacques și Gabriella.

Albert și Charlene de Monaco alături de copii GettyImages 2187608702 jpg

Înainte de nunta lor regală din 2011 (care a avut loc la doar câteva luni după cea a Prințului și Prințesei de Wales), revista britanică Tatler a obținut acces fără precedent în Palatul de la Monte Carlo și o audiență exclusivă cu viitoarea mireasă regală. Cu ocazia aniversării mariajului princiar, publicația britanică a repostat interviul publicat inițial în numărul din decembrie 2010.

Foto: Ruven Afanador/Tatler
Foto: Ruven Afanador/Tatler

„Eram la Monte Carlo pentru o competiție de înot când l-am întâlnit prima dată pe prinț”, își amintește ea în interviul de acum 15 ani. „Aveam 22 de ani și eram concentrată. Nu eram în starea emoțională potrivită pentru o relație. Dar în momentul în care l-am întâlnit pe Albert, am simțit un profund sentiment al destinului. Este un mod puțin banal de a spune asta, dar este adevărat - știam că el era alesul.”

"Albert este bărbatul la care am visat"

La scurt timp după întâlnirea lor, Albert a urmat-o pe Charlene în Africa de Sud pentru a putea petrece ceva timp împreună. „Prințul este cea mai fermecătoare și generoasă persoană pe care am întâlnit-o vreodată”, spunea atunci o Charlene îndrăgostită. „Răbdarea lui nu cunoaște limite și este excepțional de grijuliu. Are o abilitate unică de a-i face pe toți cei cu care intră în contact să se simtă speciali. Este bărbatul la care am visat. Este perfect pentru mine în orice fel. Îl respect și îl înțeleg.”

Conform articolului, Charlene și Prințul de Monaco au făcut tot posibilul să-și păstreze secretă relația aflată la început de drum. „La început, nu aveam nicio intenție să mă mut din Africa de Sud. Înotul era singurul meu obiectiv”, spune ea. „Apoi, renunțarea la înotul competitiv a fost una dintre cele mai dificile decizii pe care a trebuit să le iau vreodată. Nu eram pregătită emoțional să mă retrag sau pentru schimbarea de viață pe care a presupus-o acest lucru.”

Foto: Ruven Afanador/Tatler
Foto: Ruven Afanador/Tatler

Fosta sportivă a mai mărturisit că viața în principat, înainte de logodnă, a fost dificilă pentru ea. Lipsită de orice statut formal, fără concursurile de înot care să o țină motivată și locuind singură într-un apartament mic, în centrul orașului, ea și-a păstrat totuși o încredere neclintită în prințul ei și susține că nu a avut niciodată nicio îndoială asupra căsătoriei cu el.

Chiar dacă comparațiile cu mama lui Albert, fabuloasa Grace Kelly, au fost inevitabile în cei patru ani petrecuți ca iubită oficială a prințului, Charlene spunea în 2010 că intenționează să-și creeze propriul drum. „Sunt într-o poziție unică în care pot face o diferență”, a mai continuat ea în acest articol cu vibe special, în care descoperim o Charlene mai zâmbitoare, la propriu și la figurat, decât varianta ei din prezent.

Foto: Tatler, Profimedia, getty images



Recente pe Ok! Magazine

Kate Middleton GettyImages 2269318592 jpg
Prințul Andrew și Prințul William   profimedia 1038052398 jpg
Prințesa Charlene și Prințul Albert foto profimedia jpg
Kate Commonwealth Day 2026, GettyImages (6) jpg
Regele Edward al VII lea  foto   profimedia 1004119347 jpg
Rania a Iordaniei, Instagram jpg
Prințesa Aiko   Profimedia jpg
cum se mănâncă la Palat, Buckingham   Casa Regală, Getty Images jpg
charles  andrew jpg
Prințesa Mette Marit   profimedia 1058203338 jpg
Prințesa Charlotte și Prințul Louis  profimedia 1088803897 jpg
Meghan Markle, Prințesa Diana  foto   Profimedia jpg
 Regina Letizia a Spaniei, Profimedia (1) jpg
regele felipe, regina letizia, printesa leonor si infanta sofia madrid 12 octombrie foto profimedia (4) jpg
Regele Charles al II lea al Angliei  foto   profimedia 0431988007 jpg
Regina elisabeta a II a  foto   profimedia 0695399662 jpg
Reginele spaniole cu mantilă foto Getty Images jpg
Regele Juan Carlos părăsind Sevilla   profimedia 1089015140 jpg