Alina Maria de Roumanie, o Kate Middleton autohtonă, a fost superbă în alb la un festival muzical

Alina Maria și Nicolae ai României au fost invitații de onoare ai unui festival al muzicii denumit Vacanțe Muzicale și organizat peste weekend în Piatra Neamț.

Alina și Nicolae ai României Facebook jpg

La evenimentul la care Alina și Nicolae ai României au fost invitați pe scenă, cei doi au reușit să transmită publicului susținerea cauzei Asociației Mifne România, organizație care a reușit să fondeze la Piatra-Neamț al doilea centru din lume, după Elveția, dedicat detectării precoce și tratamentului intensiv al autismului timpuriu la copiii sub 2 ani. 

Mulțumim din suflet președintelui nostru de onoare, Nicolae al României, și Alinei Maria de Roumanie, invitați speciali ai Festivalului Vacanțe Muzicale. Principele Nicolae și Alina-Maria își dedică timpul și energia promovării educației, protecției mediului și sănătății în România. Valorile lor de respect, responsabilitate și dedicare față de comunitate s-au reflectat cu desăvârșire în acest eveniment minunat!, se arată într-un mesaj de pe pagina de Instagram a Asociației Mifne România.

Cu această ocazie, soția nepotului Regelui Mihai a atras toate privirile în ținuta ei superbă, de vară. Alina Maria a ales o rochie albă midi, cu o tăietură îndrăzneață la nivelul corsetului, la care a accesorizat o pereche de pantofi metalizați și o geantă plic în tonuri deschise. Alina a ales să-și coafeze părul simplu, în bucle ușoare, naturale, iar machiajul și l-a păstrat de asemenea cât se poate de discret, așa cum o face de fiecare dată.

Per total, ținuta ei ne-a adus aminte de cele alese de Kate Middleton pentru aparițiile ei văratice, Prințesa de Wales preferând rochiile midi, cu fuste vaporoase, și părul coafat lejer, fără multe artificii stilistice.

La rândul lui, Nicolae al României a ales pentru această ocazie un costum bleumarin bine croit pe corp, completat cu o cravată bleu, și a făcut o pereche foarte atrăgătoare cu frumoasa sa soție la evenimentul din Piatra Neamț.

Foto: Facebook, Instagram



Recente pe Ok! Magazine

FotoJet (82) jpg
Regele Charles găini GettyImages 1142552500 jpg
diana hasnat khan profimedia 0068617234 jpg
Camilla, Eugenie, Beatrice, Profimedia (2) jpg
Regina Rania și familia regală a Iordaniei profimedia 0950853484 jpg
Meghan Markle și fiica ei, Lilibet   Instagram jpg
kate middleton si printul william foto profimedia jpg
Familia Regala la trooping the colour, Printesa Anne, Printesa Kate, Printul William, Regele Charles, Regina Camilla, Ducesa Sophie, Printul Edward, Printul George, Printul Louis, Printesa Charlotte   profimedia 0784047573 jpg
Arhiducesa Isabella Clara Eugenia  foto   profimedia 0571586781 jpg
Regele Charles Prințul William și Kate colaj getty images jpg
Regina Rania si familia foto Facebook jpg
Prințul William și Kate Middleton profimedia 1115754988 jpg
Prințul Hisahito versus Prințesa Aiko   FOTO Profimedia jpg
Regina lui George al IV lea, Caroline, anterioara  Prințesă Caroline Amelia Elisabeta, 1768   1821, fiica lui Carol, Duce de Brunswick Wolfenbüttel, Profimedia 1016677220 jpg
Prințesa Diana   1134215695GettyImages 1134215695 jpg
Prințul Al Hussein bin Abdullah II, Prințesa Rajwa, Regina Rania profimedia 0762485462 jpg
Meghan gătește, profimedia 1056468245 jpg
Regele Carl al XVI lea Gustaf, Prințul Daniel, Regina Silvia și Prințesa Victoria a Suediei la ceremonia de decernare a Premiilor Nobel 2025, GettyImages (2) jfif