Alina-Maria şi Nicolae ai României au petrecut un weekend special pe Coasta de Azur

8 aprilie, 2024

Cuplul princiar român s-a bucurat de un final de săptămână însorit în sudul Franţei.

Cuplul princiar a fost invitat la un eveniment în Antibes. FOTO: Instagram
Cuplul princiar a fost invitat la un eveniment în Antibes. FOTO: Instagram

După călătoria lor de câteva zile în Serbia, la verii lor regali, Prinţul Filip al Serbei și Iugoslaviei și soția acestuia, Prințesa Danica, unde au mers împreună cu cei doi copii ai lor, Nicolae al României şi Alina-Maria de Roumanie au schimbat din nou aerul şi au ajuns pe fabuloasa Coastă de Azur.

Sub soarele blând de aprilie şi în aerul sărat al mării, în plină briză venind dinspre albastra Mediterană, nepotul Regelui Mihai I şi soţia sa s-au bucurat de frumoasele privelişti din Antibes, o mică localitate litorală dintre Cannes şi Nisa, unde au fost invitaţi să ia parte la un eveniment.

Cel puţin, asta ghicim din ţinutele lor şic şi primăvăratice pe care le-au purtat duminică spre prânz, când s-au fotografiat în faţa Catedralei din Antibes, unde au luat parte la o slujbă specială.

Îmbrăcată într-un compleu alb înflorat, format din trei piese + fustă, bluză şi bazer - Alina-Maria de Roumanie a mizat pe aerul boho şic al croielii cu volane şi al nuanţelor de roz şi vernil, în ton cu explozia florală a primăverii de-afară pentru acest eveniment duminical relaxat. O pereche de pantofi sanda nude şi o geantă în aceeaşi nuanţă i-au completat ţinuta, alături de bijuterii fine cu diamante.

Alături de ea, Nicolae al României a ales pentru această ieşire un costum gri în dungi cu închidere la doi nasturi, o pereche de pantofi negri şi o cravată neagră cu picăţele albe.

Înainte de slujba oficiată în catedrala romano-catolică de secol 6, un adevărat monument al locului, Alina-Maria a postat câteva instantanee de pe minunata faleză Antibes, de unde se puteau vedea în larg mai multe iole purtate de vânt. Cadrul romantic, aerul relaxat, vegetaţia luxuriantă şi soarele strălucitor au conturat un weekend special la malul mării, tipic francez, în cea mai luxoasă regiune din sudul Franţei.

FOTO: Instagram



Recente pe Ok! Magazine

Prințul Edward, Sophie și James GettyImages 2210487285 jpg
FotoJet Văl jpg
Regina Mathilde, Regina Letizia, Regina Mary, gafe de protocol la funeraliile Papei Francisc jpg
Lilibet Diana Mountbatten Windsor, Profimedia (1) jpg
Margareta și Radu au redeschis Domeniul Regal de la Săvârșin pentru public, Foto Daniel Angelescu, Casa Majestății Sale 14 jpg
Prințul William funeralii Papa Francisc foto profimedia (2) jpg
Meghan Markle și Prințesa Lilibet jpg
Regele Willem Alexander, Regina Maxima, Prințesa Amalia și Prințesa Alexia de Ziua Regelui 2025   Casa Regală olandeză (1) jpg
Virginia Giuffre foto profimedia (1) jpg
Regina Mary a Danemarcei, Profimedia (6) jpg
Kate Middleton Trooping The Colour Foto Profimedia jpg
Genoveva Casanova, Gonzalo Vargas Llosa și tatăl lui, Mario Vargas Llosa   Getty, Profimedia jpg
Prințul Harry și Meghan Markle în Nigeria Foto Profimedia (2) jpg
Printesa Margarita si Regina Beatrix a Olandei   profimedia 0227202187 jpg
Majestatea Sa Margareta la Nokian Tyres, Oradea   Daniel Angelescu, Casa Majestății Sale (3) jpeg
Prințul William, Kate Middleton  foto   GettyImages jpg
poza oficiala botez archie jpeg
Prințul William în vizită la Mentivity, Profimedia (5) jpg