Angelina Jolie de pe Temu: de ce a fost jignită iar Meghan Markle, după cea mai "penibilă" apariție a ei

Apariția surprinzătoare a lui Meghan Markle la Geneva, weekendul trecut, a avut parte numai de critici și ironii în online.

Meghan Markle  foto   profimedia 1091998459 jpg

Meghan Markle a fost ironizată pentru discursul în care a promovat un spațiu online mai sigur pentru copii, fiind acuzată că încearcă cu disperare să revină la rolul pe care l-a deținut cândva ca membru activ al familiei regale britanice.

Expertul regal Tom Sykes a spus despre Markle, în podcastul The Royalist, că încearcă să se prezinte drept o „Angelina Jolie ieftină”, referindu-se la actrița cunoscută pentru rolul său de ambasador umanitar al ONU.

Sykes a fost prezent la Geneva, acolo unde a ascultat discursul de 10 minute al lui Markle, ținut într-o piață în care s-au strâns foarte puțini oameni. Ducesa a cerut liderilor globali și tehnologici să trateze spațiul online ca pe „o problemă de sănătate publică”.

Comentatorul regal a remarcat, citat de RadarOnline: „De ce a părut totul atât de ciudat, ca și cum am fi pășit ușor într-un univers paralel? Cred că primul lucru care mi-a venit în minte a fost că, dacă asta vrea să facă Megan, dacă vrea să țină discursuri pe teme importante cărora oamenii, altfel, nu le acordă suficientă atenție, atunci mi se pare o decizie ciudată să fi părăsit familia regală britanică”.

„Pentru că mi se pare că exact asta ai face, dacă ai fi membru al familiei regale”, a subliniat Sykes.

Audiență de circa 50 de oameni

Expertul regal a menționat apoi că discursul lui Markle în colaborare cu Organizația Mondială a Sănătății i-a făcut pe toți să-și imagineze că au în față un fel de Angelina Jolie ieftină. Sykes a remarcat și cât de mult diferă această organizație de ONU, acolo unde Markle aspira, se pare, să lucreze ca ambasador al bunăvoinței înainte de a se căsători cu Harry, în 2018.

Angelina Jolie  sursa   Profimedia jpg

Expertul regal a vorbit și despre numărul mic de oameni care au venit la Geneva pentru Meghan. „Nu părea o mulțime deosebit de însetată, să spunem așa”, a declarat el în podcastul The Royalist, adăugând că erau „vreo 50 de oameni care priveau de pe margine” și că discursul lui Markle „ca să fiu sincer, aproape că nu a avut nicio recepție în presa globală. Practic niciun jurnalist internațional nu a călătorit acolo, pentru ea”.

Foto: Getty Images, Profimedia



Recente pe Ok! Magazine

colaj Kate Middleton Prințul William jpg
Natalie Portman (Anne Boleyn) și Scarlett Johansson (Mary Boleyn), profimedia 0136732885 jpg
Regele Felipe, Regina Letizia și Infanta Sofia, iulie 2026  profimedia 1115703381 jpg
Regele Carl Gustaf despre Bonnie Tyler   FOTO Facebook, Casa Regală suedeză jpg
Prințul William și Prințesa Kate, Getty (3) jpg
Prințesa Aiko și Prințesa Kako   profimedia 1115150954 jpg
Stephanie de Monaco topless bikini blurată profimedia 0735253372 jpg
Prințul Edward și actrița Ruthie Henshall   FOTO Profimedia jpg
5 nunta regala grecia philippos si nina flohr 14 jpg jpeg
Charles și Camilla la ZOO, Profimedia (1) jpg
Prințul Harry, Meghan Markle, Archie și Lilibet jpg
sarcina 2 Prințesa Iman jfif
prințesă  foto   profimedia 0560613293 jpg
FotoJet (79) jpg
Juan Carlos al Spaniei și Alfonso de Bourbon, pretendenți la tronul Spaniei   FOTO Profimedia jpg
Prințesa Kate cu Tim Henman în a patra zi a Campionatelor de Tenis de la Wimbledon, profimedia 1113966766 jpg
Regele George a jucat tenis în campionatul Wimbledon, 1926   profimedia 0897993016 jpg
HIRES Prințesa Stephanie de Monaco costum de baie GettyImages 1707311675 jpg