Arestarea fostului prinț Andrew este un „scandal enorm” și o „rușine” totală pentru familia regală. Cine face aceste declarații

Arestarea șocantă a lui Andrew Mountbatten-Windsor este un dezastru pentru imaginea publică a familiei regale britanice.

Charles Încoronare, familia regală britanică, profimedia 0774632262 jpg

„Este o mare rușine pentru ei”, a declarat istoricul regal Gareth Russell pentru o publicație în urma arestării șocante a fostului prinț căzut în dizgrație, joi, 19 februarie.

„Nu a mai existat o astfel de situație care să îmbine politica cu viața personală pentru membrii familiei regale în ultimele decenii.” „Va fi greu de știut unde să plasăm acest lucru în istoria scandalurilor regale până când nu se va termina”, a continuat autorul. „Arestarea lui Andrew este un scandal enorm după orice standarde. Fără îndoială, este cel mai mare scandal din ultimul secol.”

Regina Camilla și Prințul William sunt de părere că trebuiau aplicate măsuri dure împotriva lui Andrew mai din timp, mai spune Russell.

Camilla a evitat în public întrebările legate de arestul fostului Duce de York, continuând activitatea ca de obicei, având o apariție la Sinfonia Smith Square Hall din Londra în aceeași zi.

Regina consoartă, în vârstă de 78 de ani, a făcut pur și simplu cu mâna în timp ce se îndrepta spre mașina care o aștepta, când o persoană a întrebat-o: „Sunteți îngrijorată de arestarea lui Andrew, Majestate?”

Andrew, în vârstă de 66 de ani, a fost reținut joi dimineață în jurul orei 8:00, ora locală, după ce poliția a sosit la proprietatea Sandringham din Norfolk.

El este acuzat că a împărtășit informații confidențiale și sensibile cu fostul său prieten, pedofilul condamnat Jeffrey Epstein, în timp ce era reprezentant comercial pentru Marea Britanie.

Fostul membru al familiei regale, care a fost ulterior „eliberat, dar care rămâne sub anchetă”, a fost văzut pe bancheta din spate a mașinii de poliție, aproape în șoc, după ce a fost „săltat” chiar de ziua lui.

Șase mașini de poliție au ajuns joi dimineață pe proprietatea Regelui Charles din Norfolk, puțin după ora 8 dimineața.

Martorii citați de Daily Mail susțin că persoanele sosite la domiciliul lui Andrew erau în civil, „dar păreau a fi ofițeri de poliție”. Mașinile au parcat lângă fosta casă a Prințului Philip, Wood Farm, acolo unde Andrew a fost exilat, după ce a fost dat afară din reședința sa regală, Royal Lodge din Windsor. Convoiul de vehicule a fost fotografiat apoi plecând, însă privirea speriată a fostului regal s-a viralizat în online.

Foto: Profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Regele Edward al VII lea  foto   profimedia 1004119347 jpg
Rania a Iordaniei, Instagram jpg
Prințesa Aiko   Profimedia jpg
cum se mănâncă la Palat, Buckingham   Casa Regală, Getty Images jpg
charles  andrew jpg
Prințesa Mette Marit   profimedia 1058203338 jpg
Prințesa Charlotte și Prințul Louis  profimedia 1088803897 jpg
Meghan Markle, Prințesa Diana  foto   Profimedia jpg
 Regina Letizia a Spaniei, Profimedia (1) jpg
regele felipe, regina letizia, printesa leonor si infanta sofia madrid 12 octombrie foto profimedia (4) jpg
Regele Charles al II lea al Angliei  foto   profimedia 0431988007 jpg
Regina elisabeta a II a  foto   profimedia 0695399662 jpg
Reginele spaniole cu mantilă foto Getty Images jpg
Regele Juan Carlos părăsind Sevilla   profimedia 1089015140 jpg
Regele Charles  sursa foto   Profimedia 0734795506 jpg
Kate, William, George, Charlotte, Louis, Paște 2026, Profimedia (2) jpg
Prințul William Kate Regele Charles și Camilla GettyImages 1343599536 jpg
Meghan Markle  foto   Profimedia jpg