Așa arată vacanța perfectă pentru Kate și William, unde până și gărzile lor de corp se simt bine

Actualizat:

Prințul și Prințesa de Wales s-au simțit minunat când au fugit pe o insulă împreună cu copiii lor, unde au fost văzuți "zâmbind larg".

Tresco, insulele Scilly, unde Kate Middleton si Printul William merg in vacanta de vara  profimedia 0298635467 jpg

E greu să găsești un loc pe cât de frumos, pe atât de privat și de sigur pentru o călătorie intimă a unei familii regale cu copii, unde până și gărzile de corp să se simtă bine. Dar ea există! Și, cum vacanța de vară a sosit în sfârșit pentru cei trei copii ai Prințului și Prințesei de Wales, Palatul a trecut la aplicarea criteriilor de securitate și de servicii în deplasare.

Cel mai probabil, Prințul William și Prințesa Kate vor petrece un timp pe domeniul regal scoțian de la Balmoral cu ceilalți membrii ai familiei, după care vor pleca într-o vacanță separată doar cu ei cinci.

În anii trecuți, cuplul și-a dus copiii în largul coastei Cornwall, în insulele Scilly, Prințul George - care a împlinit sâmbătă 10 ani - sărbătorindu-și cea de-a noua aniversare pe Tresco, a doua insulă ca mărime din arhipelag. Acolo s-au bucurat de cele două săptămâni petrecute pe această insulă privată, fără mașini - căci majoritatea se deplasează cu bicicleta -, iar localnicii i-au observat ”zâmbind larg” și fiind într-o permanentă bunădispoziție.

"William și Kate zâmbeau amândoi larg și păreau foarte fericiți și relaxați. Până și gărzile lor de corp aveau zâmbete largi - era clar că a fost o vacanță perfectă pentru toată lumea", a dezvăluit un martor pentru ”Mail on Sunday”.

Se pare că cei cinci au stat la Dolphin House, o cabană cu șase dormitoare, a cărei închiriere timp de o săptămână costă peste 4.000 de lire sterline.

Pe insulă sunt multe de făcut, de la aventurarea pe apele cristaline cu barca, cu caiacul sau cu  paddleboard-ul, până la explorarea ruinelor castelului Cromwell sau a faimoasei Abbey Garden.

De asemenea, vizitatorii se pot relaxa la Tresco Island Spa, iar Prințul William și Prințesa Kate, care joacă adesea tenis împreună, probabil că ar profita din plin de terenul de tenis. 

Insula, care are doar 175 de locuitori, poate fi vizitată doar pe calea aerului sau pe mare, Familia Regală ajungând acolo cu elicopterul din Newquay până pe Scilly. Locuitorii sunt obișnuiți să vadă celebrități pe mica lor insulă, de la figuri regale la vedete de cinema, precum Jude Law.



Recente pe Ok! Magazine

Regele Frederik al X lea și Regina Danemarcei Mary,Profimedia 1069818456 jpg
Prințesa Charlene și Prințul Albert de Monaco la Balul Crucii Roșii   profimedia 1117254743 jpg
Prințesa Mette Marit   profimedia 0931424832 jpg
Rajwa a Iordaniei profimedia 0714678744 jpg
Harry si Meghan GETTY jpg
Kate Middleton și Prințul William în Scoția foto Profimedia  (2) jpg
Amantele Regelui Soare jpg
Meghan Markle, Prințul Harry  foto   Profimedia jpg
Prințul Laurent și Prințesa Claire la Ziua Regelui Belgiei, 2025   Casa Regală belgiană jpg
Harry, 19 august, profimedia 1125883011 jpg
Regina Letizia, Regele Felipe, Prințesa Leonor, Infanta Sofia la finala CM de fotbal, Profimedia (3) jpg
Maria Cristina a Transilvaniei  foto   Profimedia prelucrată cu AI png
Charlene și Albert de Monaco cu Jacques și Gabriella GettyImages 2226008906 jpg
Charles, Harry, William, Getty (2) jpg
Prințul Harry, Meghan Markle, Archie, Lilibet foto Instagram Meghan jpg
Regele Charles și Prințul Harry  foto   profimedia 0596059430 jpg
Harry și Meghan, profimedia 1100544965 jpg
Kate și William în India, 2016, Getty (2) jpg