"A fost avertizată c-a întrecut măsura". Prinţesa Diana avea probleme cu casa regală din cauza ţinutelor ei

18 octombrie, 2021
2 diana profimedia 0140655223 jpg jpeg

Când vine vorba despre fashion regal, Prinţesa Diana a fost un pionier al glamului de la casele regale.

În deceniile ‘80 şi ‘90, pe atunci soţia Prinţului Charles era privită ca una dintre cele mai bine îmbrăcate femei din lume, impresionând la evenimentele regale în ţinutele ei Christian Dior, Chanel sau Versace şi în pantofii Jimmy Choo. Cu toate acestea, stilul ei ireproşabil nu era admirat de toată lumea şi când spunem asta ne referim la scorţoasa familiei regală britanică din are a ajuns să facă parte.

Scriitoarea aristocrată to Lady Colin Campbell susţine că palatul britanic nu privea cu ochi buni parada fashion pe care o făcea Diana. “Diana a trebuit să fie avertizată că a depăşit măsura cu hainele ei ultra glam şi că ţinutele afişate au devenit un element prea important al imaginii sale publice", spune aceasta.

Şi când te gândeşti că, atunci când Diana s-a măritat cu Charles, în 1981, garderoba ei de ocazie era compusă doar dintr-o rochie lungă, o cămaşă din mătase şi o pereche de pantofi de seară. Ei bine, peste puţin timp, această tânără modestă se impunea ca un simbol fashion pentru toată lumea, lucru care a făcut-o să fie cel mai fotografiată femeie din lume.

Foto: Profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Kate în buline și William, GettyImages jpg
Regina Mary a Danemarcei cu noua tiara   profimedia 0943842969 jpg
Principesa Sofia cu ambasadorul Takashi Katae la recepția oferită de Ambasada Japoniei la București   Daniel Angelescu, Casa Majestății Sale (6) jpg
regele charles camilla printesa kate middleton si printul william Foto Profimedia
Meghan Markle, Prințul Harry  foto   Profimedia jpg
Prințesa Marina Doria de Savoia   arhiva de familie a lui Emanele Filiberto jpg
Charlene și Albert de Monaco cu David Popovici foto FB jpg
Grace Kelly, Prințul Rainier de Menaco  foto   Profimedia jpg
Regina rania si Regelen Abdullah al II lea al Iordaniei nunta Printul Mostenitor Hussein al Iordaniei cu Rajwa Al Saif   profimedia 0780804182 jpg
Principesa Sofia la Universitatea Națională de Arte din București   Daniel Angelescu, Casa Majestății Sale  (2) jpg
Prințesa regală Anne, Profimedia (3) jpg
Kate și William, Profimedia (3) jpg
Regina Letizia 20 februarie foto Profimedia (5) jpg
Charles, Camilla, Charlotte, Kate, William, George, Louis, Profimedia jpg
Prințesa Madeleine, GettyImages jpg
Prințesa Charlotte cu Prințul William și Prințesa Kate, Profimedia jpg
Șeica Mahra din Dubai foto Instagram3 jpg
Prințesa Leonor   GettyImages 2161787154 jpg