Prietene din nou? Prințesa Kate și „rivala” Rose Hanbury au mers în secret să se distreze

15 august, 2023

După ce nu și-au vorbit ani buni, această socializare a celor două femei pare un pic forțată și menită să alunge zvonurile din presă.

Printesa Kate Middleton si Rose Hanbury   profimedia 0292177905 jpg

Poate că mai au mulți pași de făcut până să redevină confidente, dar Prințesa Kate și Rose Hanbury chiar fac eforturi să se reapropie, în încercarea comună de-a spulbera zvonurile despre divorțul marchizei de Cholmondeley de soțul său, pe fondul bârfelor tot mai dese privind o legătură extraconjugală a acesteia cu Prințul William.

Totodată, Prințesa Kate pare să fi călcat pe urmele Prințului William, care s-a bucurat de un weekend de petrecere la festivalul de muzică de la Houghton Hall. La începutul acestei veri, William a fost fotografiat dansând toată noaptea la clubul KOKO din Camden, alături de prieteni, iar acum soția sa e cea care a avut parte de 24 de ore de distracție.

Mai întâi, Kate Middleton a luat cina cu marchiza și marchizul de Cholmondeley, respectiv Rose Hanbury și David Rocksavage, care dețin domeniul Houghton de 1.000 de acri din Norfolk. La sfârșitul săptămânii trecute, Houghton a fost gazda celebrului său festival anual de muzică dance, la care Kate ar fi fost convinsă să se alăture. O sursă a declarat pentru „Daily Mail” că „după cină, unul dintre invitați i-a sugerat lui Catherine să meargă la festival. Inițial, Prințesa de Wales a avut emoții în legătură cu această idee, dar, după multe discuții cu agenții săi de securitate, a optat pentru sporirea protecției. William nu a fost acolo."

Festivalul a fost lansat pentru prima dată în 2017 de DJ Craig Richards și a fost promovat ca fiind singurul festival de muzică de 24 de ore din țară, estimându-se că peste 12.000 de ravers au participat în weekend.

Deși nu a mai participat la un festival de muzică, lui Kate Middleton îi plac petrecerile, ea și Prințul William fiind văzuți adesea dansând în vestul Londrei înainte de a se căsători.

Marchizii de Cholmondeley locuiec sîn apropiere de reședința Anmer Hall din Norfolk a familiei de Wales, unde se retrag adesea în vacanță cu copiii lor.

FOTO: Profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Regina Rania a Iordaniei cu fiul Hussein și nora Rajwa, Instagram png
Kate Middleton, Charlotte și Louis Foto Profimedia jpg
Regele Charles, Profimedia (6) jpg
Prințul William în vizită în Estonia, GettyImages (4) jpg
Printesa Caroline de Monaco cu Ernst de Hanovra   GettyImages 1516019 jpg
kate middleton colier scump getty 2 jpg
Regina Mary la Conferința Realdania de la Lokomotivvaerkstedet, pe 20 martie 2025, la Copenhaga, GettyImages (3) (1) jpg
Prințul Boris și Prințesa Amalia a Olandei   Profimedia jpg
Meghan Markle găyind  foto   Profimedia, Instagram Meghan jpg
Ducesa Elena și Infanta Cristina ale Spaniei profimedia 0230175401 jpg
Meghan Markle interviu, Profimedia jpg
Prințul Harry Foto Getty Images jpg
Prințesa Charlotte și Prințul William foto Profimedia jpg
Principesa Sofia cu Majestatea Sa Margareta, Principele Radu și Jonathan Eyal la Palatul Elisabeta   Daniel Angelescu, Casa Majestății Sale jpeg
Prințesa Margaretha a Suediei și John Ambler   GettyImages 4887972 GettyImages 482621167 jpg
Prințesa Anne și colierul cu safir colaj getty images profimedia jpg
Prințul William, Kate Middleton, Prințul Harry, Meghan Markle  foto   Profimedia jpg
Regina Margrethe, Regele Frederik și Regina Mary   Casa Regală daneză jpg