Cât de bine îi stă în albastru regal! Regina Camilla a eclipsat-o pe Prima Doamnă a Coreei de Sud

Regele Charles și Regina Camilla și-au luat la revedere de la președintele Republicii Coreea și de la Prima Doamnă, după o vizită de stat de 3 zile.

Regina Camilla și Regele Charles (7) jpg

Regele Charles al III-lea și-a luat ieri la revedere de la președintele sud-coreean cu o strângere de mână caldă, după vizita lui de stat de trei zile, în Marea Britanie. Monarhul, în vârstă de 75 de ani, și regina Camilla au fost numai zâmbete în timp ce au pozat pentru întâlnirea finală cu Yoon Suk Yeol și soția lui, Kim Keon Hee, la Palatul Buckingham.

Regina Camilla, în vârstă de 76 de ani, a impresionat cu ținuta ei și la această apariție, căci a îmbrăcat un palton albastru, creat de Fiona Clare, la care a asortat dresuri negre, pantofi cu toc și o poșetă neagră, scrie Daily Mail

În ceea ce o privește pe Prima Doamnă Kim Keon Hee, ea și-a etalat stilul uimitor, îmbrăcatî fiind într-un sacou și o fustă crem, asortate cu o bluză galben muștar. În ceea ce îl privește pe Regele Charles, el a făcut o figură elegantă îmbrăcat într-o ținută formală cu sacou, pantaloni cu dungi, o vestă ajustată și o cravată roz pastel. În schimb, președintele Yoon Suk Yeol a optat pentru un costum negru simplu și clasic.

Despre vizita în Marea Britanie a președintelui Republicii Coreea

Regele Charles și Regina Camilla l-au întâmpinat oficial pe președintele Coreei de Sud în Marea Britanie la începutul acestei săptămâni, cu o paradă festivă a Horse Guards Parade. De asemenea, marți, i-a invitat pe oaspeți la un banchet de stat strălucitor la Palatul Buckingham.

Adresându-se celor peste 300 de participanți la banchetul de stat, Regele Charles i-a surprins pe toți cu câteva cuvinte în limba coreeană: "Yeong-gug-e osin geos-eul hwan-yeonghabnida [Bine ați venit în Marea Britanie]". Marcând cea de-a 140-a aniversare a relației diplomatice dintre Coreea și Marea Britanie, regele a descris-o ca fiind un 'parteneriat în care legăturile personale strânse, încurajate de-a lungul multor decenii, au înflorit astăzi într-un sentiment real de afecțiune, sau jeong, între societățile noastre la atât de multe niveluri'. 

Foto: Getty Images



Recente pe Ok! Magazine

Prințesa Diana, Profimedia (3) jpg
Prințul Moulay Al Hassan al Marocului și Regele Mohammed al VI lea   GettyImages 1060212404 jpg
Prințesa Victoria a Suediei a fost în pericol   FOTO Casa Regală suedeză (7) jpg
Agnes Sorel, prima metresă oficială a Franței la curtea Regelui Carol al VII lea   Getty Images jpg
Prințesa Jalila bint Ali, Profimedia (1) jpg
Charles Spencer și noua soție Cat jpg
Prințul Hussein, Prințesa Rajwa și Prințesa Iman Foto Instagram jpg
Regele Felipe și Regina Letizia în vacanță cu fetele lor, Prințesa Leonor și Infanta Sofia   profimedia 1027900745 jpg
rajwa și hussein jpg
Alexandra de Hanovra și iubitul ei GettyImages 2207550400 jpg
Meghan, GettyImages 1036438362 jpg
FotoJet mirese jpg
Prințul William, Regele Charles, Regina Camilla și Prințul Edward la ceremonia Ordinului Thistle în Edinburgh   GettyImages 2283591578 jpg
Prințese în bikini colaj Profimedia jpg
Thelma Furness și Prințul Edward al Marii Britanii, viitorul Rege Edward   Profimedia (1) jpg
Regina Letitia  foto   profimedia 1102587796 jpg
Kate Middleton și Prinții William George Charlotte și Louis GettyImages 2287867887 jpg
Kate Middleton, Prințesa de Wales, Glasgow 2026, Foto Profimedia (1) jpg