Concurență la Palatul hașemit! Prințesele Iman și Salma, eclipsate de cumnata lor saudită, Rajwa

Palatul hașemit a fost în sărbătoare, pe 9 iunie, atunci când familia regală hașemită a aniversat Jubileul de Argint al Regelui Abdullah al II-lea.

Sărbătoare mare în Iordania, cu ocazia aniversării a 25 de ani de domnie a Regelui Abdullah al II-lea, ocazie cu care familia lui numeroasă s-a reunit la un eveniment festiv organizat în capitala Amman, acolo unde li s-au alăturat aproximativ 9.000 de iordanieni.

Prințesa Rajwa, Prințul Hussein, Regina Rania și Regele Abdullah profimedia 0880399761 jpg

Festivitățile au culminat cu o paradă militară și cu o demonstrație a avioanelor de luptă ale Forțelor Aeriene Regale Iordaniene, totul privit cu încântare de membrii familiei regale hașemite, în frunte cu suveranul Abdullah și soția lui, superba fashionistă Rania.

Alături de aceștia s-au aflat și Prințul moștenitor Hussein și soția sa, Prințesa Rajwa, cu o sarcină vizibilă și, deci, avansată, precum și ceilalți trei copii ai regelui – Prințesa Iman, Prințesa Salma și Prințul Hashem.

Dacă viitoarei Regine-consoarte Rajwa îi vine de minune culoarea roșie și a arătat divin în creația tradițională a brandului saudit HONAYDA, și cumnatele ei, surorile Prințului Hussein, au ales piese vestimentare superbe. Însă, între noi fie vorba, n-au reușit să strălucească la fel de tare precum prințesa născută în Arabia Saudită.

În vârstă de 27 de ani, Prințesa Iman, care s-a căsătorit anul trecut cu americanul Jameel Alexander Thermiotis, a fost, la rândul ei, o apariție elegantă într-o rochie din mătase argintie, cu brâu brodat.

În ceea ce o privește pe sora ei mai mică, Prințesa Salma, în vârstă de 23 de ani, care are grad de prim-locotenent în Forțele Aeriene Regale Iordaniene, aceasta a optat pentru o superbă rochie verde cu mâneci lungi și o broderie tradițională de la bust în jos.

Prințesa Salma a Iordaniei profimedia 0880409254 jpg

Și mezinul regelui, Prințul Hashem, care studiază în prezent la Universitatea Georgetown din Washington D.C., în SUA, a arătat cât se poate de elegant în costumul lui bleumarin, care i-a venit ca turnat, în timp ce tatăl lui, regele, a purtat pentru festivitatea care-l are ca protagonist o uniformă militară de ceremonie.

Foto: Profimedia, Instagram



Recente pe Ok! Magazine

Prințesa Aiko și Împăratul Naruhito la turneul de baseball   Agenția Imperială (5) jpg
Regele Charles și Prințul Harry foto profimedia jpg
Harem, pictură de Fernand Cormon de la sfârșitul secolului al XIX-lea (© Musée d'art et d'histoire de Narbonne / Wikimedia Commons)
Regina Elena cu câinele lup Azo în 1943 și Custodele Coroanei Margareta cu câinele lup alb Alma în 2016   FOTO Casa Regală jpg
Regina Elisabeta Philip Andrew Charles Edward și Anne profimedia 0118978125 jpg
Principesa Maria la evenimentul Concordia din Provița de Sus, Prahova   FOTO Daniel Angelescu, Casa Majestății Sale (1) jpg
Prințesa Leonor cu tatăl ei, Regele Spaniei, Profimedia (1) jpg
Regina Victoria  foto   profimedia 0711128808 jpg
Prințul Harry, ianuarie 2026, Profimedia (2) jpg
Kate Middleton la petrecerea din 2 iunie dedicată cercetării cancerului, Profimedia (2) jpg
Regina Elisabeta și Marilyn Monroe GettyImages 537127625 jpg
Prințul Harry și Meghan Markle cu Regina Elisabeta  foto   Getty jpg
colaj Regina Aishwarya a Nepalului foto Wikipedia jpg
Regina Mary, început de vară (12) jpg
Prințesa Claire și Prințul Laurent al Belgiei   FOTO Thomas Leonard, Casa Regală belgiană jpg
Letizia, Charlene, Albert, Felipe, vizită Spania, Profimedia (3) jpg
Highgrove House (66) jpeg
Principesa Sofia, de 1 Iunie 2026 în Parcul Tineretului   FOTO Daniel Angelescu, Casa Majestății Sale (5) jpg