De ce femeile din sânul familiei regale merg pe locurile din spate ale trăsurii? Motivul este simplu!

19 iunie, 2019
1 kate middleton main jpg jpeg

Ieri, a avut loc mult aşteptata cursă de cai din Marea Britanie, Royal Ascot. Şi, după cum s-a întâmplat în fiecare an, a avut loc celebra procesiune de trăsuri, care a transportat regalităţile către eveniment.

Astfel, regina Elisabeta, cei patru fii ai ei, Ducii de Cambridge, dar şi invitaii speciali, Regii Olandei, au fost văzuţi ieri în trăsurile ce duceau spre locul de desfăşurare al evenimentului. Un amănunt a atras, însă, atenţia: numai femeile mergeau în spatele trăsurii. De ce aşa?

Ei bine, răspunsul e simplu. Pasagerii din spate au o vedere mai bună asupra mulţimii şi sunt, de regulă, cei mai fotografiaţi. Şi cum doamnele sunt reprezentatele sexului frumos, nu e greu de imaginat de ce a devenit o regulă ca femeile din sânul familiei regale să meargă pe locurile din spate.



Recente pe Ok! Magazine

Meghan Markle, Prințul Harry  foto   Profimedia jpg
Prințesa Marina Doria de Savoia   arhiva de familie a lui Emanele Filiberto jpg
Charlene și Albert de Monaco cu David Popovici foto FB jpg
Grace Kelly, Prințul Rainier de Menaco  foto   Profimedia jpg
Regina rania si Regelen Abdullah al II lea al Iordaniei nunta Printul Mostenitor Hussein al Iordaniei cu Rajwa Al Saif   profimedia 0780804182 jpg
Principesa Sofia la Universitatea Națională de Arte din București   Daniel Angelescu, Casa Majestății Sale  (2) jpg
Prințesa regală Anne, Profimedia (3) jpg
Kate și William, Profimedia (3) jpg
Regina Letizia 20 februarie foto Profimedia (5) jpg
Charles, Camilla, Charlotte, Kate, William, George, Louis, Profimedia jpg
Prințesa Madeleine, GettyImages jpg
Prințesa Charlotte cu Prințul William și Prințesa Kate, Profimedia jpg
Șeica Mahra din Dubai foto Instagram3 jpg
Prințesa Leonor   GettyImages 2161787154 jpg
Maria Teresa a Spaniei în 1653  foto   Profimedia jpg
Regele Felipe și Regina Letizia Foto Profimedia (1) jpg
Regele Charles în vizită regală, Profimedia (1) jpg
Charles Spencer și Lady Karen Spencer, GettyImages (1) jpg