”Degeaba fac pe inocentele, prințesele Beatrice și Eugenie au fost implicate în scandalul Epstein”. Cine le desființează pe nepoatele Regelui

Actualizat:

S-a aflat! Prințesa Beatrice și Prințesa Eugenie au mers să-l viziteze pe celebrul agresor sexual când erau deja adulte.

Sarah Fergiuson, alaturi de fiicele ei, Printesa Eugenie si Printesa Beatrice   Instagram jpg

Prințesa Beatrice și Prințesa Eugenie au fost „profund implicate” în scandalul Jeffrey Epstein, critică un expert regal. Cele două fiice ale lui Andrew Mountbatten-Windsor, căzut în dizgrație, și ale lui Sarah Ferguson aveau deja 19 și 20 de ani când au fost duse de mama lor să-l viziteze pe defunctul agresor sexual în Florida.

Informația apare în cele mai recente dosare ale scandalului Epstein, care au fost publicate în ianuarie, întâlnirea efectuându-se în iulie 2009. Vorbind despre surori, autorul regal Andrew Lownie i-a spus jurnalistei Hilary Rose de la The Times: „Există o campanie amplă pentru a spune că sunt nevinovate, prinse în focul de artilerie, dar nu, nu sunt.”, subliniază expertul.

Prințesa Eugenie, Prințesa Beatrice și tatăl lor, Prințul Andrew alias Andrew Mountbatten Windsor   GettyImages 539186900 jpg

Apoi a continuat: „Sunt profund implicate. Nu erau fetițe de cinci ani când au fost duse să-l vadă pe Epstein. Erau adulte.”

El a susținut că Beatrice, în vârstă de 37 de ani, și Eugenie, în vârstă de 36 de ani, au profitat la maxim ambele de statutul regal al tatălui lor și de legătura lor cu Firma – în special în Orientul Mijlociu.

Expertul a dezvăluit că surorile au avut „nenumărate” contacte în regiune atunci când l-au însoțit pe tatăl lor în călătoriile sale ca trimis comercial.

Vorbind despre Orientul Mijlociu, el a dezvăluit că Beatrice nu este cunoscută sub numele de familie al soțului ei, Mapelli Mozzi, ci este pur și simplu Prințesa Beatrice, ASR.

Ambele au invitat la petrecerile de nuntă sau aniversare ale amândurora diverse contacte ”dubioase” ale tatălui lor. Mai mult, umblă informația că Eugenie și Beatrice au respins sugestia Prințului William de a face o „verificare etică” a investițiilor lor personale.

Expertul regal se întreabă ce au de ascuns, dacă sunt așa inocente?

Încă prințesele Eugenie și Beatrice au avut decența să nu mai apară în cadru regal de la izbucnirea scandalurilor în care personajul central a fost tatăl lor. Deși inițial s-a scris că nu mai sunt binevenite nici la Royal Ascot, Regele Charles a revenit la sentimente mai bune și le-a invitat în vară. Este însă posibil să nu apară, căci ele par mai conștiente de delicatețea situației decât au fost părinții lor.

Foto: Profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Regina Camilla vizită la New York, Sarah Jessica Parker, GettyImages (6) jpg
Regele Charles si Printul Harry jpg
Regina Elisabeta a II a, GettyImages (3) jpg
Prințesa Rajwa și Prințul Moștenitor Al Hussein, Foto Instagram (7) (1) jpg
William și Kate în ziua în care au împlinit 15 ani de mariaj, Profimedia (1) jpg
Kate Prințul William George Charlotte și Louis jpg
Regina Elisabeta a II a și președintele Ronald Reagan în 1982   GettyImages 1126078447 jpg
Edward al VII lea al Regatului Unit (1841 1910), a domnit (1901 1910), portret pictat în ulei pe pânză de Tennyson Cole, 1907 profimedia 0839996264 jpg
Prințul William și Kate Middleton nuntă, Getty (9) jpg
Regele Charles și Donald Trump la Casa Albă   The White House jpg
Regina Maria a României profimedia 0295842574 jpg
Regina Camilla și Regele Charles la Casa Albă   GettyImages 2273607721 jpg
Louis colaj jpg
Regina Elisabeta a II a și Printul Philip profimedia 0606103055 jpg
Trump Charles Melania, Profimedia (3) jpg
Charles, Trump, Camilla, Melania, dineul de stat, Profimedia (3) jpg
Charles, Trump, Camilla, Melania, dineul de stat, Profimedia (4) jpg
FotoJet (72) jpg