Diana obișnuia să spună glume deocheate de față cu Harry. Ce moment stânjenitor a trăit Prințesa după un astfel de episod

5 mai, 2022
dienut jpg

Prințesa Diana a devenit odată „roșie de jenă” atunci când Prințul Harry i-a spus profesoarei sale una dintre glumele ei deocheate, susține un autor regal.

Prințul Harry  a vorbit recent despre relația sa Regina, după ce a vizitat-o ​​în timpul unei escale surpriză în Marea Britanie. Într-un interviu pentru NBC, Ducele de Sussex a explicat că el și soția sa, Meghan Markle, au luat un ceai cu Majestatea Sa și a fost „foarte plăcut să o revadă” și chiar a făcut-o pe Majestatea Sa să râdă. Harry a explicat că el și bunica lui au avut întotdeauna o „relație specială” și că suverana vorbește cu el despre lucruri cu care nu poate vorbi cu nimeni altcineva.

Când a fost întrebat ce apreciază cel mai mult la ea, el a spus rapid: „Simțul umorului și capacitatea de a vedea umorul în atât de multe lucruri diferite”.

dienut8 jpg

Un autor regal a dezvăluit că Harry o admira și pe regretata sa mamă Diana, Prințesa de Wales, pentru omorul la care apela chiar și în cele mai grele situații.

În cartea sa, „William At 40: The Making Of A Modern Monarch”, Robert Jobson a povestit cum Harry obișnuia să împrumute multe din glumele Dianei.

Într-o dimineață, ea a început să spună o glumă deocheată  și nu i-a păsat că Harry îi sorbea fiecare cuvânt. 

„Ofițerul care îi asigura protecția a observat că limbajul era nepotrivit pentru urechile tânărului Prinț și a încercat să o oprească înainte de momentul final, dar nu a reușit.„La sosirea la Wetherby School din West London, William a fugit în sala de clasă, în timp ce Harry a început imediat să-i spună noua glumă directoarei. Cu întârziere, Diana – care devenise roșie de jenă – a reușit să-l împiedice să ajungă la ultimpul pasaj.

În timpul interviului pentru NBC, Harry a dezvăluit că se simte ghidat de mama sa „mai mult ca niciodată”. „Este ca și cum și-a făcut treaba cu fratele meu și acum s-a întors să mă ajute pe mine, asta simt. El are copiii lui. Eu am copiii mei. Știi, circumstanțele sunt evident diferite. Îi simt prezența în aproape tot ceea ce fac acum. Dar cu siguranță mai mult în ultimii doi ani decât oricând.”

Ducele a mai dezvăluit că a vorbit cu fiul său, Archie, despre „bunica Diana”. 

Harry și Meghan s-au stabilit în Montecito, California, unde își cresc acum cei doi copii — Archie și Lilibet Diana, care are 10 luni. 



Recente pe Ok! Magazine

Principesa Sofia cu ambasadorul Takashi Katae la recepția oferită de Ambasada Japoniei la București   Daniel Angelescu, Casa Majestății Sale (6) jpg
regele charles camilla printesa kate middleton si printul william Foto Profimedia
Meghan Markle, Prințul Harry  foto   Profimedia jpg
Prințesa Marina Doria de Savoia   arhiva de familie a lui Emanele Filiberto jpg
Charlene și Albert de Monaco cu David Popovici foto FB jpg
Grace Kelly, Prințul Rainier de Menaco  foto   Profimedia jpg
Regina rania si Regelen Abdullah al II lea al Iordaniei nunta Printul Mostenitor Hussein al Iordaniei cu Rajwa Al Saif   profimedia 0780804182 jpg
Principesa Sofia la Universitatea Națională de Arte din București   Daniel Angelescu, Casa Majestății Sale  (2) jpg
Prințesa regală Anne, Profimedia (3) jpg
Kate și William, Profimedia (3) jpg
Regina Letizia 20 februarie foto Profimedia (5) jpg
Charles, Camilla, Charlotte, Kate, William, George, Louis, Profimedia jpg
Prințesa Madeleine, GettyImages jpg
Prințesa Charlotte cu Prințul William și Prințesa Kate, Profimedia jpg
Șeica Mahra din Dubai foto Instagram3 jpg
Prințesa Leonor   GettyImages 2161787154 jpg
Maria Teresa a Spaniei în 1653  foto   Profimedia jpg
Regele Felipe și Regina Letizia Foto Profimedia (1) jpg