"Eu și Charles o să murim fără să-i cunoaștem pe Archie și Lilibet". Un bunic îi acuză pe Meghan și Harry

Thomas Markle spune că el și Regele Charles au fost tratați „extrem de rău” de către Harry și Meghan și că ar putea muri fără a-și întâlni vreodată nepoții.

regele charles si nepotii archie si lilibet jpg

Tatăl lui Meghan a fost înstrăinat de fiica sa de când a suferit două atacuri de cord în ajunul nunții ei cu Prințul Harry.

Bătrânul acum în vârstă de 80 de ani nu a putut să o conducă pe Meghan la altar și cuplul regal nu a mai vorbit cu el de atunci. Mai mult, Thomas nu și-a întâlnit niciodată ginerele în persoană și nu și-a văzut până acum nepoții, Prinții Archie și Lilibet. În mod similar, și Regele Charles și-a văzut foarte rar nepoții pe care îi are de la Harry și Meghan, de la mutarea lor în California, în 2020.

Într-o nouă declarație pentru presa britanică, Thomas acuză: „Niciunul dintre noi nu merită tratamentul pe care l-am primit. De ce m-au tratat atât de rău nu numai pe mine, ci și Familia Regală și pe Rege? Archie și Lilibet au doi bunici care vor să-i vadă, dintre care unul este Regele Angliei”.

Tatăl lui Meghan Markle locuiește în prezent singur în orașul Rosarito, pe coasta mexicană a Pacificului, la 400 km depărtare de conacul Ducilor de Sussex din Montecito. Fostul director de lumini câștigător al unui Premiu Emmy va împlini 80 de ani luna viitoare, însă starea lui de sănătate este precară, din cauza efectelor unui accident vascular cerebral grav suferit în urmă cu doi ani.

Thomas a mai spus că nu este încrezător într-o reconciliere cu Meghan Markle, nici măcar de ziua lui. În schimb, acesta a declarat că își va petrece ziua cu fiul său, Thomas Jr, la casa lui din Mexic.

Thomas a mai spus că i-ar plăcea ca Meghan să-l sune de ziua lui, dar nu se așteaptă ca ea să facă asta. El a adăugat că ar fi fericit chiar și cu o fotografie a nepoților săi, dacă nu-i poate întâlni, însă rămâne de văzut dacă bătrânul tată al ducesei își va vedea, până la urmă, împlinită dorința.

Foto: getty images, profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Prințesa Aiko și Împăratul Naruhito la turneul de baseball   Agenția Imperială (5) jpg
Regele Charles și Prințul Harry foto profimedia jpg
Harem, pictură de Fernand Cormon de la sfârșitul secolului al XIX-lea (© Musée d'art et d'histoire de Narbonne / Wikimedia Commons)
Regina Elena cu câinele lup Azo în 1943 și Custodele Coroanei Margareta cu câinele lup alb Alma în 2016   FOTO Casa Regală jpg
Regina Elisabeta Philip Andrew Charles Edward și Anne profimedia 0118978125 jpg
Principesa Maria la evenimentul Concordia din Provița de Sus, Prahova   FOTO Daniel Angelescu, Casa Majestății Sale (1) jpg
Prințesa Leonor cu tatăl ei, Regele Spaniei, Profimedia (1) jpg
Regina Victoria  foto   profimedia 0711128808 jpg
Prințul Harry, ianuarie 2026, Profimedia (2) jpg
Kate Middleton la petrecerea din 2 iunie dedicată cercetării cancerului, Profimedia (2) jpg
Regina Elisabeta și Marilyn Monroe GettyImages 537127625 jpg
Prințul Harry și Meghan Markle cu Regina Elisabeta  foto   Getty jpg
colaj Regina Aishwarya a Nepalului foto Wikipedia jpg
Regina Mary, început de vară (12) jpg
Prințesa Claire și Prințul Laurent al Belgiei   FOTO Thomas Leonard, Casa Regală belgiană jpg
Letizia, Charlene, Albert, Felipe, vizită Spania, Profimedia (3) jpg
Highgrove House (66) jpeg
Principesa Sofia, de 1 Iunie 2026 în Parcul Tineretului   FOTO Daniel Angelescu, Casa Majestății Sale (5) jpg