Fiica Regelui Mihai, așa cum n-ai mai văzut-o niciodată! Margareta surprinde și la 76 de ani

Custodele Coroanei s-a lăsat filmată într-o ipostază inedită, spre încântarea fanilor internauți.

Majestatea Sa Margareta și Principele Radu la Săvârșin cu Alma, 2024   Baptiste Giroudon, Paris Match jpg

Am spune că știm totul despre Familia Regală, având în vedere noul ritm în care se desfășoară activitatea Casei Regale române, de când conducerea sa i-a revenit Margaretei a României. Dar, pe lângă rolul instituțional, vizitele oficiale, evenimentele găzduite la Palatul Elisabeta, invitațiile onorate și călătoriile întreprinse, atât în țară, cât și în străinătate, rămâne o latură personală pe care, de obicei, regalii o păstrează dincolo de ușile închise ale palatelor.

Ei bine, Majestatea Sa Margareta a înțeles că, în lumea de azi, avidă după informații și experiențe de tot felul și în care socializarea online stă la baza multor dezvăluiri despre sine, comunicarea regală trebuie adaptată și ea. Astfel că, din când în când, mai lasă întredeschisă ușa intimității vieții de la palat pentru ca noi, urmăritorii avizi, dar și cei care doresc să înțeleagă mai bine cum se desfășoară viața unei familii cu blazon, cu atât mai mult a uneia regale. Și, după micile crâmpeie oferite de Sărbători, alături de surorile sale, ori de cele de peste vară, din vacanță, alături de Principele Radu, Majestatea Sa Margareta s-a lăsat văzută și altfel: ca o mare iubitoare de animale și un stăpân generos și apropiat de câinele său, Alma - splendidul exemplar de câine-lup alb (ciobănesc elvețian), care apare tot mai des în cadru.

Joaca surprinsă pe o înregistrare postată pe contul de Instagram în grădina Palatului Elisabeta a făcut deliciul fanilor internauți, care au văzut astfel și o altă latură a fiicei Regelui Mihai, una firească, ludică. Iar cățelușa, care avea o mare poftă de alergat într-o zi atât de însorită, a făcut-o pe Majestatea Sa să petreacă mai mult timp afară.

Alma îi însoțește pe Majestatea Sa și pe Principele Radu deseori chiar și la Castelul Săvârșin. De fapt, acolo se pare că îi place cel mai mult, chiar dacă și la Palatul Elisabeta are o curte generoasă unde se poate juca și sta în iarbă, însă domeniul Savârșin îi oferă posibilități noi de explorat, cu mirosuri, sunete și unghere noi, datorită terenului vast și vegetației abundente, care atrage și tot soiul de păsări și mici mamifere în Parcul Regal.

Alma a intrat în viața cuplului regal în urmă cu nouă ani și jumătate și este o femelă născută în România. Rasa este mai rară, dar foarte căutată, întrucât se poate dresa repede și ușor și are o fire prietenoasă, ceea ce o face ideală pentru orice familie. 

FOTO: Casa Regală



Recente pe Ok! Magazine

George mic vs George la 13 ani jpg
Prințul Aga Khan   FOTO pagina oficială AKDN 4 jpg
Prințesa Margaret cu țigara profimedia 0900073257 jpg
Regele Ludovic al XIV lea și medicul său, Charles‑François Felix de Tassy   imagine generată cu AI 2 png
Prințesa Delphine a Belgiei, Profimedia (6) jpg
Kate Middleton foto Profimedia (30) jpg
Catherine, Împărăteasa Rusiei  foto   profimedia 0416507007 jpg
Prințul Haakon și Mette Marit foto profimedia 1086033517 jpg
Kate, William, George, Charlotte la Wimbledon 2026, Profimedia (11) jpg
Jimmy Carter, Regina mamă, Regina Elisabeta, Profimedia (1) jpg
Prințesa Diana în bikini la plajă GettyImages 728433655 jpg
Fosta Printesa Mako a Japoniei   GettyImages 1182646446 jpg
Prințesa Charlene și Prințul Albert foto Facebook jpg
regina camilla printul harry jpg
imaginea panoramică o pot reda cu mai multe dintre soțiile lui Murad V, pentru a surprinde întreaga atmosferă a haremului captiv din Palatul Çırağan   imagine generată cu AI png
Prințesa Leonor și fotbalistul Rodri GettyImages 2286918346 jpg
Meghan Markle, Regele Charles și Prințul William  foto   Profimedia jpg
Leonor și Sofia, profimedia 1117600786 jpg