Fratele Prințesei Diana, abuzat sexual în copilărie, la internat! Charles Spencer face dezvăluiri sincere

Fratele Prințesei Diana a declarat că a fost abuzat sexual în copilărie de către o angajată, pe vremea când se afla la internat. Charles Spencer rupe tăcerea!

Charles Spencer   captura de ecran png

Contele Charles Spencer a susținut în noua sa carte de memorii, A Very Private School, că a fost abuzat sexual în copilărie și că abia la 40 de ani a vorbit despre episodul care l-a marcat. 

Într-un extras din memoriile sale, care a fost publicat în publicația Mail on Sunday, contele Charles Spencer, în vârstă de 59 de ani, detaliază agresiunile sexuale și bătăile pe care le-a suferit la internatul Maidwell Hall, lăsându-i "demoni" pe viață. El spune că a fost abuzat de un membru al personalului școlii, o angajată, când avea 11 ani, lăsându-l cu o asemenea traumă încât s-a automutilat din cauza ideii că aceasta ar putea părăsi școala.

Charles Spencer scrie: "Părea să existe o ierarhie neoficială printre prada ei... ea alegea un băiat în fiecare trimestru pentru a-i împărți patul și îl folosea pentru relații sexuale. Controlul ei asupra băieților hipnotizați era total, pentru că eram flămânzi de căldură feminină și disperați după atenție și afecțiune." 

Ca urmare a acestei experiențe, Earl Charles Spencer spune că și-a pierdut virginitatea la vârsta de 12 ani. El scrie că a fost victima "atenției perverse" a angajatului școlii. El a adăugat: "Nu a existat nicio bucurie în acest act, niciun sentiment, nicio maturizare". Earl Spencer mai spune că a fost bătut cu crampoanele unei cizme de cricket de către profesorul de latină al școlii.

El a descris retrăirea experiențelor sale la școală ca fiind "o experiență absolut infernală", scriind: "Am fost frecvent martor la o durere profundă, care încă pâlpâie în ochii contemporanilor mei de la Maidwell. "Mulți dintre noi au plecat de la Maidwell cu demoni cusuți în cusăturile sufletelor noastre".

Cartea lui Earl Charles Spencer, A Very Private School, va fi publicată pe 14 martie.

Foto: Getty Images, Profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Kate Middleton foto profimedia 1083817020 (3) jpg
Regele Felipe și Regina Letizia foto profimedia 1083856778 (1) jpg
Regina Camilla la recepția Corpului Diplomatic de la Castelul Windsor pe 18 noiembrie 2025, în Windsor, Anglia, GettyImages (1) jpg
Kate Middleton de Sf Patrick profimedia 1083824986 jpg
Carole Middleton la Festivalul Cheltenham, Profimedia (2) jpg
Prințesa Eugenie, Prințul Andrew, Prințesa Beatrice foto profimedia 1076436059 jpg
Prințesele 360   Profimedia, Instagram jpg
Regele Charles își etalează abilitățile de DJ, Profimedia (1) jpg
regele charles camilla printesa kate middleton si printul william Foto Profimedia
Regina Soraya Tarzi a Afganistanului   Profimedia jpg
fostul Prinț Andrew, Jeffrey Epstein  foto   Profimedia jpg
Mary jpg
Meghan Lilibet jpg
Marius Borg Hoiby în 2022 cu mama sa, Prințesa Mette Marit   profimedia 0953459781 jpg
Kate Middleton și Prințul William foto profimedia (12) jpg
Felicitarea de Crăciun 2025 cu Prințesa Charlotte, Prințul Louis, Prințul William, Prințesa Kate și Prințul George   Casa Regală britanică jpg
Sarah Ferguson, fosta Ducesă de York   profimedia 0997028244 jpg
Prințul Andrew alias Andrew Mountbatten Windsor   GettyImages 2235212218 jpg