În culisele escapadei din weekend a Prințului William și a lui Kate în Franța! Iată ce vor face acolo

Prințul William și Kate Middleton vor călători în Franța la sfârșitul săptămânii pentru a încuraja Anglia și Țara Galilor, care participă la Cupa Mondială de rugby masculin.

kate middleton printul william jpeg

În calitate de ambasador al Federației de Rugby, Kate Middleton va asista sâmbătă, pe Stade de Marseille, la meciul dintre Anglia și Argentina din faza grupelor.

Între timp, Prințul William, care este patronul Federației Galeze de Rugby, va urmări duminică meciul dintre Țara Galilor și Fiji pe Stade de Bordeaux. Viitoarea călătorie a cuplului regal vine după ce Prințul William s-a confruntat cu o reacție foarte dură în legătură cu decizia sa de a lipsi de la meciul final al Cupei Mondiale FIFA Lionesses de la Sydney, scrie Hello Magazine.

Deși Prințul William nu a fost prezent în persoană, se pare că s-a bucurat să urmărească mult așteptata finală la casa sa de țară Anmer Hall, alături de Kate Middleton și de cei trei copii ai lor: Prințul George, Prințesa Charlotte și Prințul Louis.

Înaintea marelui meci al sportivelor, Prințul William și-a cerut scuze pentru că nu a asistat la meciul istoric. Într-un videoclip drăguț distribuit pe rețelele de socializare, Prințul William și fiica sa, Prințesa Charlotte, și-au unit forțele pentru a împărtăși un mesaj de susținere.

„Leoaicelor, vrem să vă trimitem un imens succes pentru mâine", a spus Prințul William. „Ne pare rău că nu putem fi acolo în persoană, dar suntem atât de mândri de tot ceea ce ați realizat și de milioanele pe care le-ați inspirat aici și în întreaga lume. Așa că, mergeți acolo mâine și bucurați-vă cu adevărat".

william si charlotte 2 png

Prințesa Charlotte, care zâmbea drăgăstos pe tot parcursul videoclipului, a adăugat apoi: "Succes Lionesses!". Pentru mesajul de bun augur, Prințul William s-a îmbrăcat sumar într-o pereche de blugi albaștri și o cămașă de in albastră asortată. Prințesa Charlotte a arătat fermecător într-un top cu dungi albastre și albe și o pereche de pantaloni scurți din denim.

Prințul William este președintele Asociației de Fotbal (FA) din 2006 și a fost un mare susținător al promovării și susținerii fotbalului feminin. În august, Prințul și Prințesa de Wales s-au alăturat Regelui Charles al III-lea și Reginei Camilla la Castelul Balmoral pentru vacanța anuală de vară.

Castelul Balmoral a fost reședința scoțiană a familiei regale de când a fost cumpărat pentru Regina Victoria de către Prințul Albert în 1852, după ce fusese închiriat pentru prima dată în 1848. De atunci, a devenit unul dintre favoritele familiei regale britanice și a fost reședința regală prețioasă a regretatei Regine Elisabeta a II-a.

Foto: Getty Images, Profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Contesa sângeroasă  foto   Profimedia jpg
Kate Middleton și Prințul William profimedia 1093305752 jpg
Kate William Charles GettyImages 2265161216 jpg
Prințul Harry, Meghan Markle, Archie, Lilibet foto Instagram Meghan jpg
FotoJet (65) jpg
Diana și Charles obișnuiau să își ducă cei doi copii în vacanță în aceeași locație jpeg
Marițica Maria Bibescu portret realizat cu AI png
Regina Elisabeta si Regele Charles jpg
Elisabeta tânără, Charles tânăr, Andrew mic, Anne tânără, profimedia 0599559281 jpg
Kate Middleton, Meghan Markle  foto   Profimedia jpg
FotoJet (61) jpg
Prințesa Amalia, viitoarea regină a Țărilor de Jos, Profimedia (1) jpg
Colaj soțiile ultimului Șah al Iranului profimedia getty images jpg
Vizita Principelui Radu în Egipt 2026 2 jfif
Regina Rania cu Prințesa Iman, nepoata ei Foto Instagram 3 jpg
Regele Felipe și Regina Mary profimedia colaj jpg
Meghan și Harry la Muzeul Veteranilor din Melbourne, Profimedia (1) jpg
Regina Elisabeta inel de logondă profimedia 0021189539 jpg