Înfiorător! Intruși mascați au pătruns la Windsor, în timp ce Prințul William și Prințesa Kate dormeau

18 noiembrie, 2024

Atât Prinții de Wales, cât și copiii lor, Prințul George, Prințesa Charlotte și Prințul Louis se aflau liniștiți, la proprietate. A fost o experiență înfiorătoare. Și răposata Elisabeta a trecut cândva prin așa ceva!

Kate și William, Profimedia (3) jpg

Intruși mascați au pătruns pe proprietatea Castelului Windsor, în timp ce Prințul William și Prințesa Kate dormeau acasă cu cei trei copii ai lor. Răufăcătorii au escaladat un gard de trei metri pentru a avea acces pe proprietatea Castelului Windsor.

Întâmplarea halucinantă reprezintă o impardonabilă breșă de securitate!

E vorba de viitorii rege și regină ai Marii Britanii. La câțiva pași de locul unde ei și copiii lor dormeau liniștiți!

Kate, William și copiii lor  foto   Profimedia jpg

Incidentul șocant s-a desfășurat în timp ce familia se bucura de o noapte liniștită la reședința lor, Adelaide Cottage, în timp ce haosul a izbucnit la doar câteva minute de pragul ușii lor.

Îndrăzneții intruși au pătruns folosind un camion furat pentru a sparge o poartă de securitate, obținând acces la Shaw Farm de pe proprietate.

Ulterior, după pătrunderea prin efracție, au plecat de pe proprietate cu o camionetă de la fermă și o bicicletă, lăsând în urmă multe distrugeri.

Poarta doborâtă este una dintre cele mai apropiate ieșiri de Adelaide Cottage, o rută folosită adesea de William, Kate și copiii lor - George, 11 ani, Charlotte, nouă și Louis, șase - pentru plecările lor zilnice.

Concluziile anchetei relevă că alarmele au fost declanșate în timpul spargerii, dar incidentul a fost pe deplin conștientizat abia când bariera de securitate de la Shaw Farm Gate a fost dărâmată.

La momentul incidentului, Regele Charles se afla în Scoția, iar Regina Camilla era plecată în India. Această ultimă pătrundere prin efracție reaprinde îngrijorările cu privire la siguranța regală și mai ales breșele de securitate de la Castelul Windsor!

În timp ce pe proprietate continuă patrulările, efracția ridică noi semne de întrebare în legătură cu ușurința cu care hoții mascați au putut da o asemenea lovitură.

Poliția Thames Valley a confirmat spargerea, care a avut loc cu puțin înainte de miezul nopții duminică, 13 octombrie. Un purtător de cuvânt a dezvăluit: „Infractorii au intrat într-o clădire a fermei și au plecat cu un pick-up Isuzu negru și o bicicletă roșie. Apoi s-au îndreptat înspre zona Old Windsor/Datchet. Nu au fost efectuate arestări, dar o anchetă este în desfășurare”.

Foto: Profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Prințul William, Kate Middleton, George, Charlotte și Louis foto profimedia 1056755234 (4) jpg
Meghan Markle, Prințul Harry   Profimedia jpg
FotoJet (45) jpg
Prințesa Anne în timpul vizitei de stat germane, GettyImages (1) jfif
Charles Crăciun jpg
Kate Middleton  foto   GettyImages jpg
meghan markle si tatal foto arhiva personala thomas markle
FotoJet Rania (2) jpg
Kate Middleton (2) jpg
Regele Charles și Kate Middleton jpg
Kate Middleton și Prințul Harry foto profimedia jpg
Claudia Schiffer și premierul britanic Keir Starmer la bachetul de stat de la Castelul Windsor dat pentu cuplul prezidențial german   GettyImages 2249178872 jpg
Kate Middleton și Prințul William Instagram
Regina Camilla și Regele Charles la banchetul de stat în cinstea președintelui german Frank Walter Steinmeier și a soției acestuia, Elke Buedenbender   GettyImages 2249144337 jpg
FotoJet (44) jpg
Kate, William, Charles, Camilla  la banchetul de stat organizat la Castelul Windsor în cinstea președintelui german Frank Walter Steinmeier și a soției acestuia, Elke Buedenbender, Profimedia (3) jpg
Kate Middleton și Prințul William foto profimedia 1056283451 (3) jpg
Meghan Markle  foto   Profimedia jpg