Kate Middleton sau nepoata Prințesei Diana? Cine poartă mai bine aceeași rochie cu buline?

Nu doar Kate Middleton a făcut o obsesie pentru o anumită rochie cu buline de la un brand englezesc. O altă membră a familie regale, prin alianță, a purtat același model, în public.

amelia si eliza spencer profimedia 0778524481 jpg

Lady Eliza Spencer, nepoata regretatei Prințese Diana, a participat în luna mai la evenimentul Chelsea Flower Show împreună cu sora ei geamănă, Lady Amelia Spencer.

Cu această ocazie, prima a ales să poarte varianta roz a rochiei cu buline semnate Alessandra Rich, pe care a ales-o, cu o lună mai târziu, și Kate Middleton la ceremonia prilejuită de Ziua Ordinului Jartierei.

Nepoata Diana (fiica contelui Charles Spencer, fratele prințesei) a combinat rochia midi cu o pereche de pantofi albi și și-a prins părul într-o coadă înaltă. Kate, în schimb, a completat rochia albă cu buline negre de la Alessandra Rich cu o pălărie asortată de la Philip Treacy, unul dintre designerii ei de preferat.

Și Kate Middleton a optat pentru o pereche de pantofi albi cu detalii negre, în ton cu rochia.

Fanii regali și-au exprimat, evident, punctele de vedere cu privire la ce ținută a fost mai reușită, iar părerile au fost împărțite. 

„Cred că Prințesa de Wales arată mai bine în varianta albă", susține unul dintre aceștia. „Versiunea roz a fost purtată de Eliza Spencer la Chelsea Flower Show. A fost uimitoare, din cap până în picioare!”, este de părere un altul. „Îmi plac culorile, așa că îmi place mai mult varianta roz. Cu toate acestea, ambele femei arată frumos în ceea ce au purtat”, completează un alt fan regal.

kate middleton ordinul jartierei profimedia jpg

Ce-i drept, este interesant să vedem și o altă versiune de culoare a unei rochii pe care Kate o deține în două modele extrem de asemănătoare, ambele fiind albe cu buline negre, ceea ce a atras criticile celor care o acuză de risipă vestimentară. Într-adevăr, rochia pe care Kate a purtat-o la evenimentul Royal Ascot de anul trecut e aproape identică cu cea abordată de prințesă anul acesta, la Ziua Ordinului Jartierei, iar acest lucru i-a făcut pe mulți să se întrebe de ce a cheltuit Kate Middleton bani pe o piesă pe care o deținea deja.

Foto: getty images, profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Regele Rama X și mama lui Sirikit profimedia 0574589437 jpg
FotoJet (82) jpg
Regele Charles găini GettyImages 1142552500 jpg
diana hasnat khan profimedia 0068617234 jpg
Camilla, Eugenie, Beatrice, Profimedia (2) jpg
Regina Rania și familia regală a Iordaniei profimedia 0950853484 jpg
Meghan Markle și fiica ei, Lilibet   Instagram jpg
kate middleton si printul william foto profimedia jpg
Familia Regala la trooping the colour, Printesa Anne, Printesa Kate, Printul William, Regele Charles, Regina Camilla, Ducesa Sophie, Printul Edward, Printul George, Printul Louis, Printesa Charlotte   profimedia 0784047573 jpg
Arhiducesa Isabella Clara Eugenia  foto   profimedia 0571586781 jpg
Regele Charles Prințul William și Kate colaj getty images jpg
Regina Rania si familia foto Facebook jpg
Prințul William și Kate Middleton profimedia 1115754988 jpg
Prințul Hisahito versus Prințesa Aiko   FOTO Profimedia jpg
Regina lui George al IV lea, Caroline, anterioara  Prințesă Caroline Amelia Elisabeta, 1768   1821, fiica lui Carol, Duce de Brunswick Wolfenbüttel, Profimedia 1016677220 jpg
Prințesa Diana   1134215695GettyImages 1134215695 jpg
Prințul Al Hussein bin Abdullah II, Prințesa Rajwa, Regina Rania profimedia 0762485462 jpg
Meghan gătește, profimedia 1056468245 jpg