Letizia a strălucit și la Paris! Regina Spaniei a îmbrăcat rochii de la creatoarea sa preferată

29 iulie, 2024

A trecut prin toată paleta de emoții, cât timp s-a aflat cu soțul la Paris. Cele mai stoice imagini sunt acelea când au fost plouați în tribune.

Letizia și Felipe la Paris, Profimedia (5) jpg

La Paris, ploaia este un fenomen obișnuit, care nu mai sperie pe nimeni. Și nu i-a ocolit pe cei veniți la deschiderea Jocurilor Olimpice, iar imaginile sunt cu adevărat amuzante.

Astfel de imagini avem și cu cuplul regal spaniol, care a îndurat în tribună, cu stoicism, ploaia. Cu pelerine pe ei, au așteptat cuminți ca aceasta să se oprească.

Nu de alta, dar era și păcat de rochia Letiziei, în care a strălucit, vineri!

Letizia și Felipe la Paris, Profimedia (3) jpg

Regina Spaniei nu contenește să ne impresioneze cu ținutele sale moderne și fancy, iar la Paris s-a întrecut pe sine.

Dacă la evenimentele locale nu ezită să se îmbrace de la Zara și H&M, soția Regelui Felipe știe să se aranjeze atunci când e cazul. Și la deschiderea jocurilor olimpice, a fost cazul!

Letizia și Felipe la Paris, Profimedia (1) jpg

Prezentă vineri la ceremonia de deschidere a Jocurilor Olimpice de la Paris, Regina Letizia a arătat incredibil într-o rochie semnată Carolina Herrera ce îi urmărea linia corpului, care prezenta un imprimeu floral șic și o fundă neagră pe talie.

Rochia în alb și negru i-a venit de minune Reginei. Cu bretele și corset, creația reputatei Carolina Herrera a evidențiat talia de adolescentă a Letiziei, decolteul apetisant și brațele tonifiate la sală.

Letizia și Felipe la Paris, Profimedia (4) jpg

Regina Letizia a fost văzută purtând Carolina Herrera de mai multe ori

În ceea ce privește accesoriile, regina Spaniei a optat pentru o pereche de cercei în formă de picătură de argint, care i-au completat perfect ținuta încântătoare, în timp ce părul ei brunet a fost coafat drept. Letizia a optat pentru un machiaj natural și water-proof, în așteptarea ploii ce avea să vină.

Organizatorii au oferit celor din public pelerine de ploaie, însă Letizia nu părea că savurează momentul. Abia a așteptat să scape de ea și să își etaleze rochia de designer, cu mândrie.

Foto: Profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Kate Middleton și Louis GettyImages 2249539449 jpg
Prințul William, Kate Middleton, George, Charlotte și Louis foto profimedia 1056755234 (4) jpg
Meghan Markle, Prințul Harry   Profimedia jpg
FotoJet (45) jpg
Prințesa Anne în timpul vizitei de stat germane, GettyImages (1) jfif
Charles Crăciun jpg
Kate Middleton  foto   GettyImages jpg
meghan markle si tatal foto arhiva personala thomas markle
FotoJet Rania (2) jpg
Kate Middleton (2) jpg
Regele Charles și Kate Middleton jpg
Kate Middleton și Prințul Harry foto profimedia jpg
Claudia Schiffer și premierul britanic Keir Starmer la bachetul de stat de la Castelul Windsor dat pentu cuplul prezidențial german   GettyImages 2249178872 jpg
Kate Middleton și Prințul William Instagram
Regina Camilla și Regele Charles la banchetul de stat în cinstea președintelui german Frank Walter Steinmeier și a soției acestuia, Elke Buedenbender   GettyImages 2249144337 jpg
FotoJet (44) jpg
Kate, William, Charles, Camilla  la banchetul de stat organizat la Castelul Windsor în cinstea președintelui german Frank Walter Steinmeier și a soției acestuia, Elke Buedenbender, Profimedia (3) jpg
Kate Middleton și Prințul William foto profimedia 1056283451 (3) jpg