Meghan și Harry, catalogați drept niște copii râzgâiați: ”Nu fac nimic toată ziua”

Meghan Markle a născut un băiat  Ce titlu va purta primul copil al ducilor de Sussex jpeg

Robert F. Kennedy Human Rights dorește să-i onoreze pe Ducii de Sussex pentru contribuția lor. Pe cineva acest lucru îl revoltă!

Acest ONG a anunțat pe 11 octombrie că Ducii de Sussex au fost nominalizați la Premiile 2022 Ripple of Hope, ca recunoaștere pentru munca lor depusă prin intermediul fundației lor, căci ajută persoanele care se confruntă cu probleme de sănătate mintală, discriminare și altele.

Implicați în mai multe acțiuni de gen, Ducii de Sussex au încercat să transmită prin interviuri și podcasturi semnale de alarmă legate de anumite stări cu care mulți se pot confrunta: devalorizare, depresie etc.

Aparent, munca pe care o depun prin intermediul fundației lor Archewell este apreciată de mulți. Nu de aceeași părere este Paul Murray, un cunoscut comentator de la Sky News Australia. Acesta e de părere că nominalizarea Prințului Harry și a lui Meghan Markle este o mare greșeală. Kerry Kennedy, reprezentanta fundației care vrea să-i premieze e subliniat că cel mai greu a cântărit gestul lor de a semnala rasismul în familia regală britanică, în ciuda faptului că au știut că vor ajunge ostracizați.

Paul Murray nu e de acord și s-a arătat chiar revoltat de premierea lui Harry și a lui Meghan, acesta susține că ”vor primi un premiu pentru că nu fac nimic toată ziua. Ei nu au schimbat absolut nimic în monarhia britanică. Sunt doi copii râzgâiați și leneși, care vor primi un premiu pentru că nu fac nimic și ne vor arăta ce buni sunt ei la a nu face nimic și cum asta le va aduce și milioane de dolari.”, a spus, revoltat, jurnalistul Sky News Australia.

Gala The Ripple of Hope Award va avea loc pe 6 decembrie la New York. Chiar dacă Meghan Markle și Prințul Harry nu și-au anunțat prezența oficial, există informații cum că vor accepta premiul personal.

”Am fost încântați în martie, când le-am trimis invitația, iar ei au acceptat cu drag nominalizarea. Acest cuplu luptă mult pentru dreptul de a spune lucrurilor pe nume și vor să contribuie la scăderea numărului de discriminări rasiale și probleme de sănătate mintală”, a spus într-un comunicat de presă Kerry Kennedy, președintele Fundației Robert F. Kennedy pentru Drepturile Omului.

Kerry, care este fiica lui Robert F. Kennedy a adăugat: ”Ei întruchipează modelul de curaj descris de tatăl meu, pe care îl numea esențial, o caracteristică vitală a celor care caută o schimbare în lume și vor să schimbe o lume densă, care are nevoie de această schimbare ca de aer.”

Foto: Profimedia și Getty



Recente pe Ok! Magazine

Kate, William, George, Charlotte la Wimbledon 2026, Profimedia (13) jpg
Prințul Louis la Trooping the Colour foto Profimedia (3) jpg
Meghan Markle, Prințul Harry  foto   Profimedia jpg
Colaj Letizia pedichiură profimedia jpg
Prințesa Eugenie Paște 2025 foto profimedia (1) jpg
Letizia și Leonor foto profimedia jpg
Colaj Meghan jpg
Valeria Messalina  foto   Profimedia prelucrată cu AI png
Prințul William Kate Beatrice Eugenie profimedia 0164441664 jpg
Prințesa Diana, Profimedia (3) jpg
Prințul Moulay Al Hassan al Marocului și Regele Mohammed al VI lea   GettyImages 1060212404 jpg
Prințesa Victoria a Suediei a fost în pericol   FOTO Casa Regală suedeză (7) jpg
Agnes Sorel, prima metresă oficială a Franței la curtea Regelui Carol al VII lea   Getty Images jpg
Prințesa Jalila bint Ali, Profimedia (1) jpg
Charles Spencer și noua soție Cat jpg
Prințul Hussein, Prințesa Rajwa și Prințesa Iman Foto Instagram jpg
Regele Felipe și Regina Letizia în vacanță cu fetele lor, Prințesa Leonor și Infanta Sofia   profimedia 1027900745 jpg
rajwa și hussein jpg