Meghan Markle sau Kim Kardashian? Ducesa s-a întors în Europa, iar apariția ei de la Paris ne-o arată foarte schimbată

5 octombrie, 2025

Meghan Markle a luat prins surprindere pe toată lumea cu apariția ei la Paris Fashion Week, acolo unde a schimbat două ținute glam, în alb și în negru.

Ducesa de Sussex a participat sâmbătă seară la prezentarea casei de modă Balenciaga de la Paris pentru a-l susține pe Pierpaolo Piccioli, care a preluat recent rolul de director de creație al brandului.

Meghan Markle la Paris GettyImages 2239246489 jpg

Meghan s-a întors în Europa pentru prima dată de la funeraliile Reginei Elisabeta, din 2022, pentru a lua parte la prezentarea Balenciaga de la Săptămâna Modei de la Paris. „De-a lungul anilor, Ducesa a purtat o serie de creații Pierpaolo. Au lucrat îndeaproape, colaborând la designul ținutele purtate pentru momente cheie pe scena mondială. Ea a admirat mult timp măiestria și eleganța sa modernă, iar această seară nu a fost diferită”, a declarat purtătorul de cuvânt al ducesei. „Această seară reflectă punctul culminant al multor ani de artă și prietenie, reflectate în sprijinul ei pentru noul său capitol creativ la Balenciaga”, continuă comunicatul.

Pentru singura ei noapte la Paris, Meghan a stat la Hôtel Plaza Athénée, acolo unde cazare ajunge și la 3.000 de dolari pe noapte. Ea a ajuns la prezentarea de modă într-o superbă ținută albă, cu pantaloni, cămașă și capă dramatică, pentru ca, mai târziu, să se schimbe într-o rochie neagră asimetrică, cu spatele gol, pentru petrecerea organizată după show.

La prezentarea de modă, Meghan a fost însoțită de prietenul ei de lungă durată, Marcus Anderson, cei doi stând alături de actrița Tracee Ellis Ross, fiica Dianei Ross, și de Anna Wintour. Actrițele Anne Hathaway și Simone Ashley au fost, de asemenea, prezente, la fel și muzicianul FKA Twigs și modelul Rosie Huntington-Whitley.

Meghan a vizitat ultima dată Europa în 2022, când a participat la înmormântarea Reginei Elisabeta a II-a alături de Prințul Harry. De atunci, ea nu s-a mai întors în Regatul Unit și nici în alt colț al continentului, în vreo vizită privată.

Meghan Markle la Paris GettyImages 2239247032 jpg

Dacă ținutele ei au fost unele extravagante, machiajul și coafura au fost păstrate într-un registru minimalist, soția Prințului Harry abordând pentru ieșirile ei un coc simplu și un iluminator care să-i dea un ar fresh chipului. Cu toate acestea, ceva a părut schimbat în fizionomia ei, cu pomeții ceva mai ridicați și o lipsă flagrantă de riduri de expresie, semn că este posibil ca Meghan să fie apelat, din nou, la ceva injecții cu botox.

Foto: Getty Images



Recente pe Ok! Magazine

printul andrew foto getty images
Regele Charles  foto   profimedia 1076535788 jpg
Regele Charles foto profimedia 1076540486 (1) jpg
Prințul Andrew, Ducele de York   GettyImages 1252754598 jpg
Prințesa Desiree a trecut la cele veșnice (7) jpg
Sarah Ferguson, Ducesă de York, GettyImages jpg
Prințesa Beatrice Prințesa Eugenie și Sarah Ferguson schi GettyImages 2987688 jpg
Regele Abdullah al II lea al Iordaniei și regina Rania îi primesc pe președintele german Frank Walter Steinmeier și pe prima doamnă Elke Büdenbender la Palatul Al Husseiniya din Amman, Iordania, Profimedia 1076375454 jpg
Fosta Printesa Mako a Japoniei   GettyImages 1182646446 jpg
Kate Middleton  foto   profimedia 0810531311 jpg
Charlotte Kate colaj Instagram jpg
Prințul Andrew foto profimedia jpg
Sarah Ferguson și fostul Prinț Andrew  foto   Profimedia jpg
Regina Letizia foto profimedia 1076230555 (1) jpg
Kate Middleton, Prințul William și copiii George, Charlotte și Louis Foto Profimedia (4) jpg
Regina Elisabeta a II a ține un discurs despre Annus Horribilis, GettyImages (2) jpg
Prințesa Eugenie și Prințesa Beatrice alături de William și Kate foto Getty Images jpg
Marea Ducesă Xenia Alexandrovna Romanov și soțul ei, Marele Duce Alexandru Mihailovici   profimedia 0982778580 jpg