Meghan Markle scrie istorie la Palat! Ce tradiţie va rupe Regina Elisabeta de dragul ei, în prag de Crăciun?

Actualizat:
craciun meghan jpeg

Înaintea ei au fost Kate Middleton, Camilla Parker-Bowles şi chiar Diana Spencer. Niciuna dintre cele trei, însă, nu a avut parte de un asemenea ”favor” din partea Reginei Elibeta a II-a. Ei bine, anul acesta, monarhul britanic s-a hotărât să rupă o tradiţie de zeci de ani de dragul logodnicei Prinţului Harry, Meghan Markle.

Meghan va lua parte la cina în familie de la Sandringham Estate

Palatul Kensignton a anunţat, aseară, că întreaga familie regală britanică va petrece, ca în fiecare an, Crăciun la Sandringham, reşedinţa de suflet a Reginei Elisabeta a II-a. Un lucru diferit se va petrece anul acesta, însă. E vorba despre faptul că suverana i-a permis şi fostei actriţe Meghan Markle să ia parte la cina în familie, deşi, până acum, nicio altă femeie ”de rând” şi ”necăsătorită în sânul familiei regale” nu a mai participat la acest eveniment privat.

”Ne vom aştepta să-i vedem pe Ducii de Cambridge, dar şi pe Prinţul Harry şi domnişoara Markle la Sandringham, în ziua de Crăciun”, a declarat purtătorul de cuvânt al Palatului Kensington, confirmând că logodnica prinţului Harry va lua parte la cina de la Sandringham, organizată de Regina Elisabeta a II-a şi soţul ei, Prinţul Phillip.

Regina rupe tradiţia de dragul ei

Ba mai mult, Meghan Markle îi va însoţi pe membrii familiei regale la slujba de Crăciun, lucru, de asemenea, nepermis până acum femeilor care nu erau căsătorite în sânul familiei regale. Kate, de exemplu, n-a putut lua parte la acest eveniment religios în 2010, deşi ea şi Prinţul William îşi anunţaseră logodna înainte cu o lună de Crăciun. La fel s-a întâmplat şi-n cazul jucătorului de rugby Mike Tindall, care, ulterior, s-a căsătorit cu fiica Prinţesei Anne, Zara Phillips.

La slujba de Crăciun, în anii trecuţi

Un alt amănunt, interesant, dezvăluit de surse din interiorul palatului, a fost faptul că Meghan şi Harry vor sta, pe perioada sărbătorilor, la Anmer Hall, reşedinţa Ducilor de Cambridge, şi nu la Sandringham, cum se-ntâmplă în cazul celorlalţi invitaţi, precum Prinţul Charles şi Ducesa de Cornwall. Aşadar, după cina în familie de Crăciun, Ducii de Cambridge şi cei trei copii ai lor, dar şi Harry şi Meghan, se vor retrage la Anmer Hall, care e poziţionată vizavi de Sandringham.

foto: arhivă OK!



Recente pe Ok! Magazine

prințese în bikini  jpg
FotoJet (81) jpg
Meghan Netflix, Profimedia jpg
Prințesul Oscar și Prințul Julian   FOTO Profimedia, Casa Regală suedeză jpg
Printesa Caroline de Monaco cu Ernst de Hanovra si fiica lor, Printesa Alexandra   GettyImages 1649510 jpg
Prințesa Leonor și Infanta Sofia la Girona   profimedia 1116702746 jpg
Prințesa Aiko e prințesa virgină   FOTO Profimedia jpg
Parcul Cerbilor și Ludovic XV foto AI png
Jessica Sibley, Prințul Harry, profimedia 1116940029 jpg
Regina Camilla  foto   Profimedia jpg
Prințul William și Prințesa Kate cu tiară, profimedia 1056467619 jpg
Prințesa Diana în ultimele zile din viață petrecute în sudul Franței pe iaht, Profimedia (5) jpg
Charles Harry si Meghan GETTY jpg
Regina Camilla în lacrimi povestind despre boala mamei sale   profimedia 1116690287 jpg
Ecaterina cea Mare a Rusiei profimedia 1115813114 jpg
Regina Rania, Șeica Moza bint Nasser și Onorabila Doamnă din Oman   Instagram jpg
Regele Mihai I al României în 1942, Foto AGERPRES jfif
Prințesa Sofia Prințul Carl Philip Prințesa Madeleine și soțul ei profimedia 1116578457 jpg