Multă, foarte multă culoare. Ținutele abordate de Margareta a României în vizita regală din Finlanda

Până pe 21 iunie, Majestatea Sa Custodele Coroanei și Alteța Sa Regală Principele Radu se află într-o vizită în Finlanda.

Aceasta este a treia vizită oficială a Familiei Regale române în Finlanda din ultimii douăzeci de ani, după vizita din septembrie 2003 și cea din decembrie 2006.

Margareta a României și Radu în Finlanda foto Facebook jpg

Cuplul regal a sosit în Finlanda pe 16 iunie, fiind întâmpinați la Aeroportul din Helsinki de către Maria Ligor, ambasadorul României în țara nordică, ocazie cu care Margareta a ales o ținută foarte viu colorată, cu un sacou de un galben intens și o pereche de pantaloni crem, cu balerini în ton. Interesantă a fost și coafura șefei Casei Regale române, una puțin schimbată față de cea pe care o abordează de obicei, în aparițiile sale publice.

Culoarea a fost cuvântul de ordine și a doua zi, la Palatul Guvernului din Helsinki, atunci când Custodele Coroanei și Principele Radu s-au întâlnit cu ministrul Afacerilor Europene finlandez, Anders Adlercreutz.

De data aceasta, Margareta a ales să poarte un costum cu taior și rochie midi, de un roșu puternic, o nuanță foarte în tendințe în acest sezon. Șefa casei regale române și-a completat ansamblul cu o pereche de pantofi nude, cu vârf ascuțit.

Tot pe 17 iunie, Custodele Coroanei și Principele Radu au vizitat Paza de Coastă din Golful Finlandei și au urcat la bordul vasului de patrulare Turva. Alegerea vestimentară a Margaretei a fost, și de data asta, una foarte elegantă: un costum masculin cu sacou și pantaloni, de un verde închis, la care a accesorizat o pereche de pantofi și o geantă-plic crem.

Margareta a României și Radu în Finlanda foto Facebook5 jpg

Ca de fiecare dată, fiica regretatului Rege Mihai I ne reprezintă cu demnitate și eleganță, ținutele sale fiind mereu în ton cu ocaziile, dar și cu tendințele, pe care Custodele Margareta le urmează chiar și la vârsta de 75 de ani. Una, pe care, fie vorba între noi, aceasta chiar nu și-o arată...

Foto: Facebook



Recente pe Ok! Magazine

Kate Middleton și Prințul William foto profimedia (3) jpg
Kate Middleton și sora ei, Pippa Middleton  foto   Profimedia jpg
Harry Meghan Australia, Profimedia (1) jpg
FotoJet (61) jpg
Prințul William și Kate Middleton nuntă, Getty (7) jpg
Prințesa Michael de Kent GettyImages 1137315486 jpg
Sfânta Olga Prințesa Kievului profimedia 0327892842 jpg
Sarah Ferguson, GettyImages jpg
Harry, Meghan, Australia, vizită, ultima zi, Profimedia (2) jpg
Charlene 16 aprilie 2026, Facebook jpg
Regina Maxima în timpul unei vizite la Dominopark din Little Havana, Miami, în timpul vizitei lor de trei zile la Philadelphia, Washington și Miami, în SUA, Profimedia (2) jpg
femeie hijab văl islamic GettyImages 1372968993 jpg
Leonardo DiCaprio l a jucat pe nemilosul Ludovic al XIV lea, profimedia 0473404484 jpg
Regina Letizia și Begona Gomez profimedia 0811407621 (1) jpg
Prințul Harry și Prințesa Diana  foto   Profimedia jpg
Kate Middleton foto profimedia (42) jpg
Margareta și Nicolae jpg
Meghan la bucătărie, Profimedia (3) jpg