Noua ipostază în care a apărut Meghan Markle alături de Prințesa Lilibet! Mama și fiica fac o activitate neașteptată împreună

Meghan Markle și fiica sa, Prințesa Lilibet, au apărut într-un videoclip adorabil în costume de apicultori. Ducesa de Sussex a împărtășit momentul dulce pe Instagram, arătând pasiunea lor comună pentru apicultură.

Meghan Markle, Profimedia (11) jpg

Meghan Markle, Ducesa de Sussex, a împărtășit o imagine dulce ca mierea cu fiica ei, Prințesa Lilibet! Într-un videoclip postat pe Instagram Stories duminică, 25 mai, Meghan, în vârstă de 43 de ani, poate fi văzută apropiindu-se de o stupină în timp ce ține mâna fiicei sale de 3 ani. Cele două erau îmbrăcate în costume de apicultor identice, oferind o imagine adorabilă.

Videoclipul este însoțit de melodia «Sugar, Sugar» a trupei The Archies - aparent o aluzie subtilă la fratele lui Lilibet, Prințul Archie, în vârstă de 6 ani. Un detaliu încântător sunt cizmele multicolore ale lui Lilibet, care adaugă o notă jucăușă întregii scene.

Meghan Markle și Prințesa Lilibet Foto Instagram Meghan jpg

Pasiunea pentru apicultură

Ducesa de Sussex și-a dezvăluit interesul pentru apicultură într-un episod al seriei sale Netflix „With Love, Meghan”. În deschiderea primului episod, Meghan manevrează cu îndemânare un stup viu. «Am senzații bune», a declarat ea în episod în timp ce extrăgea mierea, reflectând apoi asupra motivelor pentru care apreciază acest hobby.

„E ca un mic memento să faci ceva care te sperie puțin. Cred că asta e o parte din el, dar încerc să rămân calmă în asta. Pentru că e frumos să fii atât de conectat”, a spus ea. O pasiune regală

Meghan nu este singura membră a familiei regale care se bucură de apicultură. Kate Middleton, Prințesa de Wales, în vârstă de 43 de ani, are stupi la casa de țară a familiei sale din Norfolk, Anmer Hall. De asemenea, Regina Camilla se delectează cu apicultura și produce propria miere din stupii de la casa ei de țară, Ray Mill House, care este disponibilă pentru vânzare caritabilă la Fortnum & Mason.

Mierea ca afacere

Pasiunea lui Meghan pentru miere depășește sfera unui simplu hobby. Ea a vândut și o ediție limitată de Miere de Flori Sălbatice cu Fagure prin intermediul brandului său de lifestyle, As ever. Produsul s-a vândut atât de repede încât compania a supravândut accidental articolul, determinând-o pe Meghan să emită o scuză personală clienților care nu au reușit să îl obțină.

„Dragă prietene, Doamne, ce săptămână turbulentă a fost aceasta! Îți mulțumesc foarte mult pentru sprijin. Înseamnă foarte mult pentru mine”, a scris ea într-un e-mail către clienți. „Când va avea loc următoarea noastră lansare în ediție limitată, nu vei fi doar primul care va ști... vei fi primul care o va primi. Nu e nevoie să comanzi, îți va veni prin poștă ca un cadou de la mine”, a adăugat ea. 

Foto: Getty Images, Profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Prințesa Moștenitoare Victoria și Prințesa Estelle profimedia 1127955510 jpg
Regina Noor a Iordaniei GettyImages 1566792722 jpg
Prințesa Mette Marit în doliu și Prințul Haakon   GettyImages 1783682474 jpg
Kate Middleton GettyImages 2291678268 jpg
Regele Harald e din nou la spital   Casa Regala norvegiana jpg
Prințul Harry, Charles Spencer  foto   Profimedia jpg
Meghan Markle, Prințul Harry  foto   GettyImages 2240185105 jpg
William, Kate, Harry și Meghan, GettyImages 995191794 jpg
Kate Middleton și Prinții William George Charlotte și Louis GettyImages 2287867887 jpg
Regele Frederik al X lea și Regina Danemarcei Mary,Profimedia 1069818456 jpg
Prințesa Charlene și Prințul Albert de Monaco la Balul Crucii Roșii   profimedia 1117254743 jpg
Prințesa Mette Marit   profimedia 0931424832 jpg
Rajwa a Iordaniei profimedia 0714678744 jpg
Harry si Meghan GETTY jpg
Kate Middleton și Prințul William în Scoția foto Profimedia  (2) jpg
Amantele Regelui Soare jpg
Meghan Markle, Prințul Harry  foto   Profimedia jpg
Prințul Laurent și Prințesa Claire la Ziua Regelui Belgiei, 2025   Casa Regală belgiană jpg