Porecla neobișnuită a lui George, Charlotte și Louis pentru Regina Camilla! Nu o strigă „Bunica”

Atunci când familia regală se află în intimitatea propriei case, înconjurată doar de cei mai apropiați apropiați, nu își spun unul altuia pe nume. E valabil și pentru Prințul George, Prințesa Charlotte și Prințul Louis care nu îi zic Camillei „Regină”.

Regina Camilla George Charlotte Louis jpg

Mulți membrii ai familiei regale britanice au porecle unul pentru celălalt, Meghan Markle a dezvăluit că îi spune soțului ei, Prințul Harry, Haz. Se știe și că familia îi spunea regretatei Regine Elisabeta Lilibet, iar Prințul William se referea la ea ca fiind „Gary” când era mic, deoarece nu putea spune „bunica”.

Și cea mai tânără generație de membri ai familiei regale folosește nume drăguțe pentru bunicii lor. Se spune că Prințul George, Prințesa Charlotte și Prințul Louis știu totul despre "bunica Diana" și se referă la regele Charles ca fiind "bunicul Wales". Potrivit Daily Mail, porecla "Bunicul Wales" urmează același format pe care regina l-a folosit pentru bunicul ei George al V-lea, pe care îl numea "Bunicul Anglia".

Dar când vine vorba de Regina Camilla, este evident că ea poartă un nume diferit de cel tradițional de "bunică". Regina Camilla, care are cinci nepoți de la copiii ei plus copiii Prințului William și ai Prințul Harry, este numită 'Gaga'.

Potrivit The Sun, Regina Camilla i-a spus lui Lady Gaga că copiii ei vitregi i-au spus "GaGa" atunci când s-au întâlnit în timpul Royal Variety Performance din 2016. La scurt timp după nașterea Prințului George, ea a declarat pentru Daily Mail: „Propriii mei nepoți îmi spun GaGa. Nu știu dacă este pentru că ei cred că sunt! Este amuzant, dar este totuși foarte drăguț".

Totodată, Prințul George a avut o poreclă adorabilă pentru străbunica sa, regretata Regină Elisabeta, și a numit-o "Gan-Gan". În 2016, după nașterea Prințesei Charlotte, Kate Middleton a spus: „Este foarte special să ai o fetiță... Mă simt foarte, foarte norocoasă că George are o surioară.

Regina a fost foarte încântată că a fost fetiță și cred că imediat ce ne-am întors aici, la Kensington, ea a fost unul dintre primii noștri vizitatori. George are doar doi ani și jumătate și îi spune "Gan-Gan". Întotdeauna lasă un mic cadou sau ceva în camera lor când mergem și stăm și asta arată dragostea ei pentru familia ei."

Foto: Getty Images, Profimedia



Recente pe Ok! Magazine

 Regele Charles și Regina Camilla la  Darjeeling Express, Profimedia (2) jpg
Mette Marit, Regele Harald, Regina Sonja, Prințul moștenitor Haakon al Norvegiei, Getty (3) jpg
Eugenie Vogue jpg
Prințesa Charlene și Prințul Albert  la The Crossing, cursa de biciclete pe apă   FOTO Frederic Nebinger, Palatul Princiar, Jean Charles Vinaj, Princess Charlene Foundation of Monaco 3 jpg
Charles și Prințul Philip   Getty Images jpg
Harry, Charles, Camilla și Meghan în 2018, Getty jpg
Regele Juan Carlos și amantele lui  FOTO Profimedia jpg
Camille Gottlieb și iubitul ei   FOTO Instagram jpg
Regele Ludovic I al Bavariei și Regina Therese a Bavariei, profimedia 1037470965 jpg
Peter Phillips și Harriet Sperling, Profimedia (9) jpg
FotoJet (71) jpg
FotoJet (70) jpg
Barbara Palmer, amante regelui britanic  foto   profimedia 0056418742 jpg
Kate William Charles GettyImages 2265161216 jpg
Prințesa Kate, Prințul George, Prințesa Charlotte și Prințul Louis la Trooping the Colour 2026   GettyImages 2281372100 jpg
Prințul Dubaiului Hamdan bin Mohammed Al Maktoum, Profimedia jpg
Elisabeta I a Marii Britanii, Profimedia (1) jpg
Prințesa Ariane a Olandei, profimedia 1110956381 jpg