Principesa Sofia a României e tot mai îndrăzneață în alegerile sale vestimentare

Sora mai mică a Majestății Sale Margareta a avut o nouă prezență publică remarcabilă și foarte în vogă.

Principesa Sofia la deschiderea EUROpafest   Casa Majestatii Sale, Daniel Angelescu (1) jpg

Delicata și discreta Principesă Sofia a României, așa numita „principesă fotograf”, ne surprinde cu o activitate tot mai susținută în cadrul Casei Regale, ea fiind mâna dreaptă a surorii sale mai mari, Majestatea Sa Margareta, mai ales în ultimele luni.

Pe lângă Principele Consort Radu, Custodele Coroanei se bazează des pe aceasta, însărcinând-o să o reprezinte în relația cu ambasadele și cu anumite evenimente culturale sau sportive.

Fină cunoscătoare a artelor, Alteța Sa Regală Principesa Sofia a participat la Gala de deschidere a festivalului internațional de jazz EUROPAfest, intitulată Jazz at the Palace și organizată la  Palatul Regal - Muzeul Național de Artă, Sala Auditorium. Pentru această ocazie, fiica Regelui Mihai a optat penttru o ținută flamboaiantă, mai îndrăzneață decât de-obicei, în tonuri de roz și de auriu, cu pantalon drept și o bluză cu un print foarte eclectic și modern - un desen baroc ce amintește de imprimeurile promovate în colecțiile unor branduri precum Versace și Rinascimiento. Ținuta vibrantă a fost accesorizată cu o pereche de pantofi negri și cu bijuterii aurii - dintre care acei cercei fantezie, în perfect dialog stilistic cu bluza, au completat frumos și curajos ansamblul.

Deunăzi, îi admiram stilul romantic șic de la recepția de 4 iulie organizată de Ambasada SUA, unde Principesa Sofia a purtat o rochie estivală cu picățele. Și trebuie să recunoaștem că ne place atât coafura ei bob, cât și alegerile vestimentare făcute în ultima perioadă.

Concertul serii, prezentat de Raluca Moianu, a inclus un repertoriu de jazz, reunind muzicieni din Italia, Marea Britanie, România și Israel.

Evenimentul anual este plasat sub Înaltul Patronaj al Majestății Sale Custodele Coroanei și al Alteței Sale Regale Principele Radu, începând din anul 2005.

Festivalul se va desfășura la București în perioada 5-14 iulie, fiind prezenți pe scenă artiști din 20 de țări din toată lumea.

FOTO: Daniel Angelescu, Casa Majestății Sale



Recente pe Ok! Magazine

Kate Middleton și Prințul William foto profimedia (3) jpg
Kate Middleton și sora ei, Pippa Middleton  foto   Profimedia jpg
Harry Meghan Australia, Profimedia (1) jpg
FotoJet (61) jpg
Prințul William și Kate Middleton nuntă, Getty (7) jpg
Prințesa Michael de Kent GettyImages 1137315486 jpg
Sfânta Olga Prințesa Kievului profimedia 0327892842 jpg
Sarah Ferguson, GettyImages jpg
Harry, Meghan, Australia, vizită, ultima zi, Profimedia (2) jpg
Charlene 16 aprilie 2026, Facebook jpg
Regina Maxima în timpul unei vizite la Dominopark din Little Havana, Miami, în timpul vizitei lor de trei zile la Philadelphia, Washington și Miami, în SUA, Profimedia (2) jpg
femeie hijab văl islamic GettyImages 1372968993 jpg
Leonardo DiCaprio l a jucat pe nemilosul Ludovic al XIV lea, profimedia 0473404484 jpg
Regina Letizia și Begona Gomez profimedia 0811407621 (1) jpg
Prințul Harry și Prințesa Diana  foto   Profimedia jpg
Kate Middleton foto profimedia (42) jpg
Margareta și Nicolae jpg
Meghan la bucătărie, Profimedia (3) jpg