Principesa Sofia continuă să ne uimească! Are o siluetă incredibilă la 67 de ani

17 aprilie, 2025

Invitată de prietenii săi de la ambasada Japoniei, sora mai mică a Majestății Sale Margareta ne-a oferit un nou moment elegant.

Majestatea Sa Margareta cu Principele Radu și Principesa Sofia la Casa Arhitectului de la Castelul Peleș, Sinaia   Daniel Angelescu, Casa Majestății Sale 3 jpg

Principesa Sofia pare să fi găsit un nou izvor de tinerețe. E tot mai luminoasă şi radiantă şi, din ce vedem de la zi la zi, tot mai suplă.

Cumva, la vârsta la care alte femei poate au renunţat să mai viseze la talia subţire de altădată şi s-au consolat la gândul că înaintarea în vârstă vine cu renunţările ei, sora mai mică a Majestăţii Sale ne demonstrează că vârsta este doar un număr şi că putem face minuni cu corpul nostru chiar şi după 60 de ani.

În cazul acesteia, putem spune chiar că s-a luptat o viaţă cu excesul de greutate, dar şi că nu a făcut din asta vreun complex, învăţând să se accepte aşa cum este. Totuşi, din raţiuni de sănătate, Principesa Sofia s-a raliat trendului Familiei Regale, care şi-a schimbat complet stilul de viaţă şi a luat în calcul complicaţiile pe care le pot aduce kilogramele în plus şi, pentru a evita problemele se sănătate, a suferit o transformare fizică uluitoare. Şi, odată cu talia tot mai suplă, am remarcat şi o îmbunătăţire la nivelul tenului, care pare mai luminos, mai radiant, mai tânăr chiar.

Admirăm ambiţia Alteţei Sale Regale de a rămâne consecventă acestui nou stil de viaţă şi de a ne servi look-uri tot mai tinereşti, după ce a slăbit vizibil, silueta permiţându-i să poarte o gamă vestimentară mai variată.

Deunăzi, Principesa Sofia a fost invitată la Ambasada Japoniei şi trebuie să recunoaştem că ne-a uimit încă o dată cu ţinuta sa şi cu felul în care acea rochie bicoloră, în negru şi vernil, îi flata silueta. Iar întâlnirea de la ambasada niponă a fost cu atât mai cordială cu cât o leagă o strânsă prietenie de ambasadorul Takashi Katae și de Motoko Katae, soția ambasadorului.

La invitaţia Excelenţei sale ambasadorul Japoniei, cei trei au discutat, la un dejun de lucru la reședința oficială din București, diverse proiectele de promovare a culturii japoneze derulate de Ambasada Japoniei la București, precum și proiectele fotografice ale Alteţei Sale, care şi-a propus să promoveze România prin arta fotografiei.

FOTO: Daniel Angelescu, Casa Majestăţii Sale



Recente pe Ok! Magazine

Sarah Ferguson profimedia 0883026528 jpg
Andrew, eliberat FOTO Captură video
Sarah Ferguson, fosta Ducesă de York   profimedia 1013082806 jpg
Prințesa Eugenie, Prințesa Beatrice și tatăl lor, Prințul Andrew alias Andrew Mountbatten Windsor   GettyImages 539186900 jpg
fostul Print Andrew si Jefferey Epstein jpeg
Prințul Andrew alias Andrew Mountbatten Windsor și Prințul Harry   GettyImages 539186898 jpg
Charles Încoronare, familia regală britanică, profimedia 0774632262 jpg
Kate și William, GettyImages (16) jpg
printul andrew foto getty images
Regele Charles  foto   profimedia 1076535788 jpg
Regele Charles foto profimedia 1076540486 (1) jpg
Prințul Andrew, Ducele de York   GettyImages 1252754598 jpg
Prințesa Desiree a trecut la cele veșnice (7) jpg
Sarah Ferguson, Ducesă de York, GettyImages jpg
Prințesa Beatrice Prințesa Eugenie și Sarah Ferguson schi GettyImages 2987688 jpg
Regele Abdullah al II lea al Iordaniei și regina Rania îi primesc pe președintele german Frank Walter Steinmeier și pe prima doamnă Elke Büdenbender la Palatul Al Husseiniya din Amman, Iordania, Profimedia 1076375454 jpg
Fosta Printesa Mako a Japoniei   GettyImages 1182646446 jpg
Kate Middleton  foto   profimedia 0810531311 jpg