Prințesa Charlene de Monaco, divină în alb la Balul Crucii Roșii alături de un Albert la fel de elegant

Principatul de Monaco a fost în sărbătoare, vineri seară, atunci când familia princiară a găzduit tradiționalul Bal al Crucii Roșii.

Prințul Albert și Prințesa Charlene, însoțiți de fiica Prințesei Stephanie, Camille Gottlieb, au prezidat cea de-a 75-a gală a Crucii Roșii monegasce, care a avut loc în Sala Stelelor din clubul Sporting Monte-Carlo.

Charlene și Albert de Monaco foto Facebook jpg

Tradiționala seară a reunit membrii Crucii Roșii și donatorii organizației la o gală excepțională, care s-a încheiat cu un concert susținut de trupa Jamiroquai.

Așa cum era de așteptat, regina serii a fost Prințesa de Monaco, Charlene arătând ca un star de la Hollywood în rochia ei albă Louis Vuitton, croită pe corp, cu un decolteu bardot și o centură aurie în talie.

Accesorizată fără cusur, ca întotdeauna, prințesa în vârstă de 46 de ani și-a completat ținuta cu un clutch Louis Vuitton Bijou cu detalii aurii și un design cu imprimeu leopard, la care a asortat o pereche de cercei din aur galben, cu diamante.

Fosta sportivă i-a stat alături soțului ei, Prințul Albert al II-lea, în vârstă de 66 de ani, care s-a coordonat cu soția sa într-o ținută cu sacou de costum crem, pantaloni negri și o cravată de un roșu aprins.

În ceea ce o privește, Camille, în vârstă de 25 de ani, a ales pentru această ocazie o rochie sofisticată de bal, roșie cu paiete, cu o încrețitură spectaculoasă la nivelul bustului.

Apariția cuplului regal la gala Crucii Roșii vine după una la fel de spectaculoasă, pe 18 iulie, atunci când Prințul Albert al II-lea și Prințesa Charlene de Monaco au vizitat expoziția „Flacăra Olimpică de-a lungul veacurilor”, la Grimaldi Forum din Monaco.

Charlene și Albert de Monaco foto Facebook jpg

Această expoziție reunește 40 de torțe olimpice din colecția privată a Prințului Albert și este organizată cu ocazia centenarului împlinit de la câștigarea medaliei de aur la canotaj de către John B. Kelly, bunicul suveranului și tatăl nemuritoarei Grace Kelly.

Cu această ocazie, Prințesa Charlene a ieșit în evidență cu salopeta ei lungă, de un roșu aprins, cu pantalonii ușor evazați, o creație Elie Saab, care s-a potrivit perfect pe silueta ei înaltă. 

Foto: Facebook



Recente pe Ok! Magazine

Prințul Harry și dr  Gabor Mate, live, Profimedia (2) jpg
Meghan și Harry, GettyImages 1026697240 jpg
Prințesa Diana, Prințul William  sursa   GettyImages jpg
Prințesa Moștenitoare Victoria și Prințesa Estelle profimedia 1127955510 jpg
Regina Noor a Iordaniei GettyImages 1566792722 jpg
Prințesa Mette Marit în doliu și Prințul Haakon   GettyImages 1783682474 jpg
Kate Middleton GettyImages 2291678268 jpg
Regele Harald e din nou la spital   Casa Regala norvegiana jpg
Prințul Harry, Charles Spencer  foto   Profimedia jpg
Meghan Markle, Prințul Harry  foto   GettyImages 2240185105 jpg
William, Kate, Harry și Meghan, GettyImages 995191794 jpg
Kate Middleton și Prinții William George Charlotte și Louis GettyImages 2287867887 jpg
Regele Frederik al X lea și Regina Danemarcei Mary,Profimedia 1069818456 jpg
Prințesa Charlene și Prințul Albert de Monaco la Balul Crucii Roșii   profimedia 1117254743 jpg
Prințesa Mette Marit   profimedia 0931424832 jpg
Rajwa a Iordaniei profimedia 0714678744 jpg
Harry si Meghan GETTY jpg
Kate Middleton și Prințul William în Scoția foto Profimedia  (2) jpg