Prințul George, "confuz și enervat" din cauza unei sarcini la școală! Ce a pățit viitorul rege

Prințul George a luat parte la o activitate școlară care l-a enervat profund! Despre ce e vorba?

Printul George, Getty (1) jpg

Prințul George, în vârstă de 10 ani, se bucură în prezent de o binemeritată vacanță de vară alături de frații săi, Prințesa Charlotte, în vârstă de opt ani, și Prințul Louis, în vârstă de cinci ani. Dar, în timpul școlii, el a avut o activitate care i-a creat o stare profundă de frustare.

Anul trecut, copiii familiei regale au început școala la unitatea de învățământ Lambrook, deoarece întreaga familie s-a mutat de la Palatul Kensington din Londra la Adelaide Cottage în Windsor. Cu un an în urmă, Prințul William a și dezvăluit că Prințul George, băiatul său cel mare, a participat la sesiuni de strângere de gunoaie, ceea ce i-a provocat sentimentul de frustare cu privire la starea planetei, scrie The Express.

El a declarat pentru un podcast BBC în 2021: „Deci, George, la școală, a făcut recent activități de colectare a deșeurilor și nu mi-am dat seama, dar vorbind cu el zilele trecute, el arăta deja că devenea puțin confuz și un pic cam enervat de faptul că au ieșit să strângă deșeuri într-o zi și apoi, a doua zi, au făcut același traseu, la aceeași oră și au adunat din nou cam aceleași deșeuri.

Și cred că încerca să înțeleagă cum și de unde a venit totul. Nu putea să înțeleagă, era ceva de genul: "Ei bine, am curățat asta. De ce nu a dispărut?"". Prințul William a fost foarte vocal în ceea ce privește schimbările climatice și problemele de mediu. El a mai adăugat că era îngrijorat că Prințul George și generația sa ar putea să mai vorbească din ce în ce mai des despre schimbările climatice în deceniile următoare. „Acum vine o a treia generație care trebuie să accelereze și mai mult prevenirea.

Și știți, pentru mine, ar fi un dezastru absolut dacă George ar sta aici și ar vorbi cu dumneavoastră sau cu succesorul dumneavoastră, peste 30 de ani, indiferent, spunând același lucru, pentru că până atunci va fi prea târziu”.

După ce va absolvi școala Lambrook, Prințul George și, mai târziu, Prințul Louis vor călca, cel mai probabil, pe urmele tatălui lor și vor merge la Colegiul Eton de la vârsta de 13 ani.

Prestigioasa școală costă 48.501 lire sterline pe an și a fost înființată de regele Henric al VI-lea în 1440. Ea numără și alți absolvenți regali, cum ar fi Prințul Harry, Prințul William de Gloucester, Ducele de Kent, precum și Sam și Arthur Chatto.

Foto> Getty Images, Profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Meghan Markle și Prințul Harry jpg
Prințul William Kate Regele Charles și Camilla GettyImages 1343599536 jpg
Prințesa Mette Marit   Casa Regală norvegiană (2) jpg
regina camilla printul harry jpg
Diana Spencer, Prințesă de Wales (1961   1997), GettyImages (1) jpg
Regina Letizia Felipe și Pedro Sanchez GettyImages 1432854668 jpg
Prințesa Mette Marit si Printul Haakon foto NRK jpg
Prințesa Madeleine a Suediei, Profimedia (1) jpg
Kate & William, Prințul și Prințesa de Wales, Profimedia jpg
Prințul Harry și dr  Gabor Mate, live, Profimedia (2) jpg
Meghan și Harry, GettyImages 1026697240 jpg
Prințesa Diana, Prințul William  sursa   GettyImages jpg
Prințesa Moștenitoare Victoria și Prințesa Estelle profimedia 1127955510 jpg
Regina Noor a Iordaniei GettyImages 1566792722 jpg
Prințesa Mette Marit în doliu și Prințul Haakon   GettyImages 1783682474 jpg
Kate Middleton GettyImages 2291678268 jpg
Regele Harald e din nou la spital   Casa Regala norvegiana jpg
Prințul Harry, Charles Spencer  foto   Profimedia jpg