Prințul Harry se pregătește să revină în Anglia. Îl va însoți Meghan Markle?

Mai stingher ca niciodată a fost Prințul Harry la încoronarea tatălui său din 6 mai 2023. Și dacă multora le-a lăsat un gust amar străduința lui de a părea bine, alții s-au întrebat ce oare a căutat Ducele de Sussex la ceremonie?

Meghan Markle și Prințul Harry, Ducii de Sussex (2) jpg

De ce a venit doar ca să apară câteva ore? De ce nu a fost invitat în balconul regal? De ce nu găsește o formulă de a se împăca cu fratele său? Foarte multe ”de ce”-uri și niciun răspuns avizat pentru aceste enigme.

Prințul Harry la încoronare (1) jpg

Însă unii fani regali își doresc să-l vadă mai des, iar Prințul Harry s-ar putea să le îndeplinească dorința, mai devreme decât ar fi crezut.

După cum a relatat toată presa internațională în weekendul anterior, Prințul Harry a ajuns foarte discret în Marea Britanie încă de vineri, cu un avion de linie. Mezinul Regelui Charles nu a participat la nicio reuniune dedicată încoronării, a venit strict la Catedrala Westminster, a asistat la ceremonia propriu-zisă, după care, în liniște, a plecat imediat înspre aeroport, pentru a prinde primul avion înspre SUA.

Dar se pare că Prințul Harry se pregătește pentru o nouă vizită în patria sa natală, iar fanii speculează că de data aceasta, i se va alătura și soția Meghan Markle.

Ducesa de Sussex a fost ultima dată în Marea Britanie în septembrie 2022, când cuplul a participat la înmormântarea regretatei Regine. De data aceasta, Meghan a ales să nu mai vină la încoronare, ci să-și sărbătorească fiul în California, căci acesta a împlinit 4 ani. Prinților Archie și Lilibet părinții le-au refuzat șansa istorică de a participa la încoronarea bunicului lor, din păcate.

Prințul Harry este chemat ca martor, în boxa martorilor, în procesul împotriva unei cunoscute publicații tabloide. Chiar la începutul lunii aprilie, Prințul Harry a avut o vizită fulger la Londra, căci a participat la ultima zi a procesului său împotriva Associated Newspaper la Curtea Regală de Justiție din Westminster.

Ducele de Sussex este doar una dintre multele persoane celebre care acuză Mirror Group Newspapers (MGN) de colectare ilegală de date personale.

Printre alte staruri care au înaintat plângeri penale se numără Cheryl, fostă membră Girls Aloud, reprezentanții răposatului artist George Michael, fostul fotbalist și prezentator TV Ian Wright și actorul Ricky Tomlinson.

Foto: Getty



Recente pe Ok! Magazine

Prințul William și Prințul Edward, GettyImages (3) (1) jpg
Prințul Harry foto Profimedia (1) jpg
Andrew Mountbatten Windsor, GettyImages (3) jpg
Kate Middleton GettyImages 2263070025 jpg
FotoJet (56) jpg
Regina Elisabeta cu copiii ei  foto   profimedia 0054013650 jpg
regele felipe, regina letizia, printesa leonor si infanta sofia madrid 12 octombrie foto profimedia (4) jpg
Regina Letizia foto profimedia 1054782517 (4) jpg
Prințul William și părinții lui, Charles și Diana  foto   GettyImages jpg
Prințesa Estelle a împlinit vârsta de 14 ani, Instagram (1) jpg
Meghan Markle și Prințul Harry foto profimedia 1078215083 jpg
Kate Middleton foto profimedia 1078494226 (3) jpg
Prințul William și Regina Camilla la slujba Commonwealth pe 11 martie 2024, la Londra, Getty Images (3) jpg
Mary, ravisantă cu pantofi Manolo Blahnik (5) jfif
fostul Print Andrew si Jefferey Epstein jpeg
Regina Letizia si Regele Felipe   Casa Majestatii Sale jpg
Prințul Andrew și Regele Charles   GettyImages 1252754598 jpeg
Prințesa Ingrid Alexandra a Norvegiei și fratele ei vitreg, Marius Borg Høiby, profimedia 0953459392 jpg