Prințul William și Kate Middleton și-au întrerupt de urgență vacanța! Ce au avut de transmis?

Prințul William și Kate Middleton și-au întrerupt vacanța de vară pentru a transmite un mesaj emoționant pentru Lionesses, echipa națională de fotbal feminin a Angliei, în timpul Cupei Mondiale de fotbal feminin.

Kate Middleton, Prințesa de Wales, și Prințul William,  Bafta, Getty (1) jpg

Anglia se îndreaptă acum spre fazele eliminatorii ale turneului din Australia și Noua Zeelandă, după o victorie cu 6-1 împotriva Chinei, marți. Contul oficial de Twitter al Prințului William și al lui Kate Middleton a redistribuit o postare a echipei Lionesses, care sună astfel: „În fazele eliminatorii mergem. Munca grea continuă".

Odată cu retweet-ul lor, Prințul și Prințesa au adăugat: „Cu toții vă încurajăm @Lionesses! Mult noroc pentru fazele eliminatorii". Se știe că Prințul William este președintele Asociației de Fotbal din 2006 și, de atunci, a fost un mare susținător al promovării și susținerii fotbalului feminin. Înainte de Cupa Mondială, Prințul de Wales s-a întâlnit cu echipa Lionesses la St George's Park din Burton-upon-Trent, Staffordshire, pentru a le ura succes jucătoarelor și personalului.

Prințul William a surprins-o atunci pe antrenoarea Sarina Wiegman cu un titlu onorific, prințul glumind că, de obicei, nu "călătorește oricum", dar a spus: "Există o persoană care merită acest lucru mai mult decât oricine altcineva". În timp ce echipa aplauda și ovaționa, Sarina a spus: „Chiar nu mă așteptam la asta. Este foarte frumos! Mulțumesc foarte mult, dar totul este despre echipă. Sunt atât de onorată, încât mă simt puțin emoționată. Să mergem și să mai facem istorie".

Tatăl a trei copii, Prințul William, a fost însoțit de fiica sa, Prințesa Charlotte, în timp ce au împărtășit un videoclip cu urări pentru echipa Lionesses, înainte de finala Euro 2022. Prințul a spus atunci: "Amândoi vrem să le urăm mult noroc Leoaicelor în această seară. V-ați făcut extraordinar de bine treaba în competiție și vă susținem până la capăt". Charlotte a încheiat adăugând: „Mult noroc, sper să câștigați. La revedere”.

În prezent, Prințul William și cei trei copii ai lor, George, Charlotte și Louis se află în vacanță. Nu au dezvăluit încă unde se relaxează sau ce activități au cu cei mici, probabil aceștia vor merge și la Balmoral, la reuniunea anuală tradițională de familie. 

Foto: Getty Images, Profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Prințesa moștenitoare Mette Marit a Norvegiei  foto   Profimedia jpg
Regina Maria Luisa a Spaniei  foto   profimedia 0137193739 jpg
JFK Jr și Prințesa Diana jpg
Prințesa Madeleine a Suediei Foto svenskdam se jpg
Prințul Harry și căprițele, profimedia 1116298868 jpg
Jack Brooksbank, Prințesa Eugenie, Edoardo Mapelli Mozzi și Prințesa Beatrice la nunta lui Peter Phillips cu Harriet Sperling   profimedia 1108326521 jpg
Kate în carouri jpg
Caroline de Brunswick Wolfenbüttel  foto   profimedia 1017634718 jpg
Samuel Chatto și Eleanor Ekserdjian s au logodit   profimedia 1116368154 jpg
Prințesa Lilibet la aniversarea vârstei de 5 ani, Foto Instagram (2) jpg
Împărăteasa Masako   FOTO Agenția Imperială 1 jpg
Kate, William, George, Charlotte la Wimbledon 2026, Profimedia (4) jpg
nunta dintre Contesa germană Marie Eltz și indianul Dhruv Raj Singh, vărul lui Sawai Padmanabh Singh (2) jpg
Regina Mary a Danemarcei, foto Pinterest jpg
Rafael de Orleans Braganca și Margherita delle Piane   Instagram jpg
Pippa Middleton profimedia 0494560674 jpg
Șeica Moza bint Nasser și soțul ei, fostul emir al Qatarului Hamad bin Khalifa al Thani   Profimedia jpg
Charles Harry si Meghan GETTY jpg