Problemă devastatoare pentru Regele Charles! Monarhul e foarte îngrijorat, vestea l-a cutremurat profund și caută soluții cât mai rapide

Mult iubitul domeniu regal din Norkfolk se confruntă cu o problemă extrem de îngrijorătoare și neașteptată, lucru care l-a pus pe jar pe suveranul britanic, în căutare de soluții eficiente și rapide!

Regele Charles  foto   profimedia 1044327803 jpg

Peste 300 de case de pe domeniul Regelui Charles din Sandringham sunt afectate de o invazie îngrijorătoare a șobolanilor, conform rapoartelor. Acest lucru le dă fiori reci membrilor regali și în special Regelui Charles.

Regele Charles al III lea în  Sandringham, Profimedia jpg

Domeniul Regelui Charles din Sandringham se confruntă în prezent cu o infestare cu șobolani, 300 de locuințe de închiriat fiind afectate, se pare. Domeniul din Norfolk, care se întinde pe o suprafață impresionantă de 20.000 de acri, se crede că găzduiește aproximativ 500 de persoane în 300 de locuințe de închiriat.

O ședință recentă a consiliului parohial a constatat că aproape toate acestea sunt afectate de problema dăunătorilor, un chiriaș local ridicând problema în fața oficialilor, a relatat Daily Mail.

Rob Timmins, care administrează proprietatea și a fost prezent la întâlnire, i-a informat pe chiriași că problema dăunătorilor depinde de ei înșiși și că nu este responsabilitatea proprietarilor.

Nu doar locuitorii sunt deranjați de șobolani. Au existat și reclamații cu privire la impactul asupra terenurilor agricole din jur și la efectul asupra surselor de hrană disponibile.

Este probabil ca șobolanii și șoarecii să fie atrași în zonă de abundența de hrană din câmpurile cultivate din apropiere. Și, deși acest lucru a fost ridicat în timpul întâlnirii, moșia a declarat că nu au fost depuse plângeri oficiale.

O soluție evidentă ar putea fi ca locuitorii să aducă în mod masiv pisici. Însă în mod surprinzător, acest lucru nu este permis, deoarece Regina Elisabeta a II-a le-a interzis accesul pisicilor pe proprietate, considerând că ar pune în pericol fauna locală, inclusiv păsările care erau vânate. De asemenea, este posibil ca ea să fi fost motivată de alergiile sale. Se credea că regretatul monarh era alergic la pisici.

Nu este prima problemă a domeniului regal cu dăunătorii. După ce a fost evacuat din casa sa impunătoare, fostul prinț Andrew a fost mutat la Sandringham, timp în care, în zonă, a existat o invazie de cârtițe.

Foto: Profimedia



Recente pe Ok! Magazine

Prințul George în natură, la 13 ani png
Prințul George Prințul Harry jpg
George mic vs George la 13 ani jpg
Prințul Aga Khan   FOTO pagina oficială AKDN 4 jpg
Prințesa Margaret cu țigara profimedia 0900073257 jpg
Regele Ludovic al XIV lea și medicul său, Charles‑François Felix de Tassy   imagine generată cu AI 2 png
Prințesa Delphine a Belgiei, Profimedia (6) jpg
Kate Middleton foto Profimedia (30) jpg
Catherine, Împărăteasa Rusiei  foto   profimedia 0416507007 jpg
Prințul Haakon și Mette Marit foto profimedia 1086033517 jpg
Kate, William, George, Charlotte la Wimbledon 2026, Profimedia (11) jpg
Jimmy Carter, Regina mamă, Regina Elisabeta, Profimedia (1) jpg
Prințesa Diana în bikini la plajă GettyImages 728433655 jpg
Fosta Printesa Mako a Japoniei   GettyImages 1182646446 jpg
Prințesa Charlene și Prințul Albert foto Facebook jpg
regina camilla printul harry jpg
imaginea panoramică o pot reda cu mai multe dintre soțiile lui Murad V, pentru a surprinde întreaga atmosferă a haremului captiv din Palatul Çırağan   imagine generată cu AI png
Prințesa Leonor și fotbalistul Rodri GettyImages 2286918346 jpg