Produsul de beauty la care nu renunţa Lady Di. Nimeni nu a observat detaliul acesta în fotografiile cu ea!

Actualizat:
princess diana wearing blue eyeliner 1989 jpg jpeg

Prinţesa Diana a fost una dintre cele mai fotografiate persoane din lume (ironic, dacă e să ne gândim cum şi de ce a murit). Însă, probabil, nimeni nu a fost atentă la acest detaliu, deşi n-a lipsit din nicio fotografie.

foto: arhivă OK!

image

Ca orice altă regalitate, Prinţesa Diana era fidelă look-ului ei şi făcea foarte rar schimbări. De aceea, machiajul ei devenise deja o semnătură, care le inspira pe toate doamnele şi domnişoarele din anii `80.

Ei bine, din trusa ei de machiaj nu lipsea niciodată acest produs, fie că era vorba de un eveniment sobru, comemorativ, fie că era vorba de un bal. Ştiţi despre ce era vorba? Da, aţi ghicit, despre creion de ochi albastru. Prinţesa Diana nu se dezicea de el, deşi chiar make-up artistul ei, Mary Greenwell, îl dezaproba.

image

Într-un interviu de acum câţiva ani, Mary menţiona că a încercat din greu s-o facă pe Lady Di să renunţe la acest eyeliner şi că-ntr-un final ea a ales un look mai soft, mai natural. ”Ochii albaştri n-ar trebui să fie conturaţi cu albastru niciodată, îi face să pălească.”, a explicat ea, deşi noi credem că s-a întâmplat chiar opusul. În multe dintre fotografiile vechi, Lady Di purta acest creion, care îi scotea în evidenţă şi mai tare culoarea ochilor. Haideţi să revedem câteva dintre ele!



Recente pe Ok! Magazine

prințese în bikini  jpg
FotoJet (81) jpg
Meghan Netflix, Profimedia jpg
Prințesul Oscar și Prințul Julian   FOTO Profimedia, Casa Regală suedeză jpg
Printesa Caroline de Monaco cu Ernst de Hanovra si fiica lor, Printesa Alexandra   GettyImages 1649510 jpg
Prințesa Leonor și Infanta Sofia la Girona   profimedia 1116702746 jpg
Prințesa Aiko e prințesa virgină   FOTO Profimedia jpg
Parcul Cerbilor și Ludovic XV foto AI png
Jessica Sibley, Prințul Harry, profimedia 1116940029 jpg
Regina Camilla  foto   Profimedia jpg
Prințul William și Prințesa Kate cu tiară, profimedia 1056467619 jpg
Prințesa Diana în ultimele zile din viață petrecute în sudul Franței pe iaht, Profimedia (5) jpg
Charles Harry si Meghan GETTY jpg
Regina Camilla în lacrimi povestind despre boala mamei sale   profimedia 1116690287 jpg
Ecaterina cea Mare a Rusiei profimedia 1115813114 jpg
Regina Rania, Șeica Moza bint Nasser și Onorabila Doamnă din Oman   Instagram jpg
Regele Mihai I al României în 1942, Foto AGERPRES jfif
Prințesa Sofia Prințul Carl Philip Prințesa Madeleine și soțul ei profimedia 1116578457 jpg